"Голос України" написав про недовіру депутатів Чернівецької райради голові ОДА Сергію Осачуку

Депутати Чернівецької районної ради своєю більшістю висловили недовіру голові ОДА Сергію Осачуку. «За» проголосували 34 депутати райради із 47 присутніх.

На сесії закидали голові ОДА Сергію Осачуку (на знімку) провали в кампанії з вакцинації проти коронавірусу, звинувачували у недофінансуванні медицини, низькій якості робіт підрядників на об'єктів «Великого будівництва», насамперед шкіл, як, наприклад, у селі Рідківці. А також у штучному недофінансуванні практично готових об'єктів, через що вони не були вчасно здані в експлуатацію. Як-от школа у селі Кам'янка. І перелік негараздів чималий.

А ще, за словами голови ради Руслана Домніцака, очільник області втратив комунікацію з депутатським корпусом, не реагує на звернення щодо проблем, які виникають, самоусувається від їх розв’язання. Добитися від голови ОДА та його заступників інформації про те, як і в яких обсягах використовуються бюджетні кошти, – неможливо. Інформація закрита. І щодо грошей на соціальні об'єкти, і щодо тих, які йдуть на ремонт доріг.

Голова Чернівецької райради Руслана Домніцак

Бо, наприклад, на ремонт доріг в ОТГ батька заступника Осачука виділено більше, ніж на інші відтинки, більше, ніж на ремонт доріг у Чернівцях. Такий непрозорий розподіл під своїх людей не задовільняє. Як і якість виконання робіт.

«Узяти лише школу в Рідківцях Магальської громади. Кімнати для відпочинку першачків з ліжками без матраців, тому діти після обіду не можуть поспати. Та, власне, й пообідати, бо в їдальні не вистачає обладнання для приготування їжі. Також вони не можуть користуватися туалетом через відсутність тиску в системі водопостачання. А ще відсутнє якісне утеплення фасадів, на стінах уже тріщини, дах просів і протікає. Всюди фарба дала потьоки, а металеві елементи часто заклеєні ізоляційною стрічкою. Спортмайданчик та стадіон відсутні. Але й це не головне, головне те, що котельня школи не підключена до газопостачання, а потужність наявної підстанції не дає змоги вмикати електричні обігрівачі.

Всюди полишалося будівельне сміття, і прибирати його доводиться вчителям, учням та батькам», – розповідає Руслан Домніцак (на знімку). Це підтверджують і обласні депутати, які ініціювали розгляд цього питання на засіданнях постійних комісій для подальшого винесення на сесію.

Тим часом сам голова ОДА назвав цей вотум недовіри “загостренням політичної ситуації”.

Попри це, за результатами Сьомого всеукраїнського муніципального опитування, яке було проведено Соціологічною групою «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту, що його опублікували місцеві ЗМІ, рейтинг політичних партій на Буковині, за опитуванням, проведеним серед чернівчан, має такий вигляд.

На виборах до Чернівецької міської ради виборці готові проголосувати так:

«Єдина альтернатива»23 відсотки,
«Команда Михайлишина»11%,
«Європейська солідарність»9%
«Слуга народу»9,%
«Пропозиція» 6%
ВО «Батьківщина»5%
«Партія чернівчан» 4%
«Рідне місто»3%
«Опозиційна платформа» 2%
ВО «Свобода»2%
«Народний контроль»2%
«Голос»1%
«Сила і Честь»1%
«Побратими України»1%
«Перемога Пальчевського»1%
Інша партія 6%
Важко відповісти або немає відповіді17%.

На виборах до Верховної Ради, за твердженням дослідників електоральних настроїв, виборці могли б наразі показати такий результат: «Слуга народу» – 23 відсотки, «Європейська Солідарність» – 20, «Батьківщина» – 10, «Сила і честь» – 4, «Опозиційна платформа» – 3, «Радикальна партія» – 3, «Голос» – 2, «Свобода» – 2, «Партія Анатолія Шарія» – 2, «За майбутнє» – 1, «УДАР» Віталія Кличка – 1, «Українська стратегія» – 1, «Національний корпус» – 1. Інша партія – 6 відсотків, важко відповісти або немає відповіді – 22 відсотки.

Такий розклад тільки підтверджує думку про те, що демарш проти голови ОДА депутатів Чернівецької районної ради відбувся неспроста. І у цьому дедалі більше переконуються навіть пересічні буковинці, котрі особливо не заглиблюються у з'ясування того, що відбувається в облдержадміністрації. Проте постійно чують і читають у ЗМІ про фінансові схеми та скандали, корупцію та непрозорість місцевої влади тощо.

На цьому тлі має місце зростання довіри до, наприклад, чернівецького міського голови Романа Клічука, рівень якої вже перевершив рівень довіри до його партії «Єдина альтернатива» і сягнув 64 відсотків підтримки за тим само опитуванням. Буковинці дедалі більше асоціюють чернівецького міського голову та голову облради Олексія Бойка з пропрезидентськими силами в області. Підтвердженням цього є й те, що у більшість Клічука в міській раді упевнено входять представники «Слуги народу».

Скріншот публікації у парламентській газеті "Голос України"

Колишній очільник Чернівецької міської ради Василь Продан, дружина якого – Оксана Продан – очолювала виборчий штаб Віталія Кличка, зробив дрейф у бік «УДАРу». Про що свідчить перетік його однопартійців та соратників із власної партії «Рідне місто», на чолі з Валерієм Чинушем, у політсилу Кличка. Нещодавно саме Чинуш очолив обласну організацію «УДАРу». Це серйозна рокіровка, оскільки Валерій Миколайович – тертий штабний калач на попередніх виборах, а у його готелі «Буковина» розміщувався ще виборчий штаб Віктора Ющенка. На майбутні політичні розклади вона точно вплине.

До того ж дедалі більше помітний вплив Василя Продана на Сергія Осачука, зважаючи на їхні давні теплі та дружні стосунки та часті зустрічі, а також позицію голови ОДА в конфлікті Продан-Клічук. Про це свідчить і постійна безапеляційна підтримка позиції Осачука телеканалом та іншими ЗМІ Продана і перманентна критика Клічука. Як стверджують місцеві газети та сайти, вони і раніше працювали у стратегічному спарингу, але нині все більше демонструють синергію в діях на протистояння опонентам.

У казані Чернівецької районної ради, схоже, вже дуже гаряче, але наступною може стати обласна рада, де значна частина чергової сесії вже була присвячена критиці обласної влади, Сергія Осачука та його заступника Богдана Ковалюка. І зараз, коли районні депутати передали своє звернення про недовіру обласним, пересічним громадянам саме час запасатися попкорном. Як вибиратиметься очільник Буковини, який ще недавно мав чималу підтримку загалу, із ситуації, що склалася, невдовзі побачимо. А також те, як відреагує Київ на те, що відбувається в області. Патовою ситуація точно довго не буде.

Сергій СУЛИМА, "Голос України"


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації