Депутат облради Мороз обурений знищенням моста через Прут у Глиниці: "Це державний злочин, за який відповідальні мають бути покарані" (ДОКУМЕНТИ)

Голова партії «Єдина Альтернатива», депутат Чернівецької обласної ради Володимир Мороз обурений знищенням моста через річку Прут у селі Глиниця, який був повністю розібраний і порізаний на металобрухт фактично напередодні широкомасштабного вторгення росії в Україну. Про неможливість відбудови мосту до закінчення війни вчора місцевим ЗМІ повідомили у Службі автомобільних доріг у Чернівецькій області.

Пряма мова:

«11 лютого 2022 року, за два тижні до початку повномасштабної війни, я звернувся до керівництва Чернівецької ОДА з приводу моста в селі Глиниця Чернівецького району. Його демонтували і начебто мали збудувати новий. Хоча, згідно з документами, передбачався лише капітальний ремонт, натомість на новий проєктної документації взагалі не було.

У моєму зверненні була вимога відповісти, хто надав дозвіл демонтувати міст, коли буде побудовано новий міст тощо.

В Чернівецькій ОДА мені відповіли, що питання, які я озвучив, не належать до їх компетенції. Проте, де як не в обласній держаній адміністрації мали б знати, що знищується, ремонтується і будується на території Чернівецької області? Тим не менш, мій запит спрямували в Службу автомобільних доріг у Чернівецькій області.

Станом на 21 червня 2022 року я не отримав жодної відповіді від цієї установи, - зазначає Володимир Мороз.

Більше того, зараз там вже кажуть, що через війну нічого ремонтувати не можуть. Але через усвідомлення наближення повномасштабної війни й руйнувати не варто було!

Що ми зараз маємо? Замість реконструкції моста його просто знищили та звели тимчасову переправу, яка є небезпечною, особливо у період дощів, яких в цю пору року дуже багато. Все це відбувалося без публічних тендерів і необхідних документів.

Виходить так, що ворог під нашими дверима, а ми руйнуємо міст, який може стати в нагоді для пересування українських військових. Це ніщо інше як державний злочин, за який відповідальні мають бути покарані», — підсумував позицію фракції партії «Єдина Альтернатива» у Чернівецькій обласній раді Володимир Мороз.

* * * * *

Ситуація з Глиницьким мостом тягнеться досить довго. Згідно проєкту, міст повинні були демонтувати у 2022 році, але це зробили ще пів року тому, натомість не зробивши безпечного способу перетнути річку. Тимчасові переправи розмивало вже декілька разів. Громадяни обурені і все, що вони вимагають – це безпечна переправа, поки міст не збудований.

Нагадаємо, керівник фракції «Єдина Альтернатива» Володимир Мороз на пресконференції у лютому, незадовго до нападу росії на Україну, заявив, що зробив депутатський запит до обласної ОДА щодо демонтажу моста. За його словами, по документації значиться, лише реконструкція моста. А насправді “його демонтували, а новий не почали будувати”. У запиті буде також прохання про надання інформації куди вивезли конструкції і є чи фінансування та дозволи на початок робіт.

Пан Мороз каже, що спершу підрядники мали б зробити нормальну документацію, затвердити всі дозволи, вирішити питання по фінансуванню, а надалі вже починати роботи: «А так вийшло, що побігли поперед возу. І до того ж у цій ситуації є важливою ще й ситуація на сході нашої країни (матеріал БукІнфо вийшов за тиждень до широкомасштабного нападу росії на Україну. - авт). Зробити демонтаж мосту, коли може бути мобілізація, коли може бути потрібним пересування військовослужбовців… я вважаю це державним злочином».


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації