Чиновник облради Чернушка назвав умову, за якої санаторій "Садгора" у Чернівцях може відновити роботу

ВСЕ ВПИРАЄТЬСЯ В ГРОШІ /

Дитячий протитуберкульозний санаторій "Садгора" в Чернівцях зможе відновити роботу, якщо на його утримання виділять гроші з держбюджету.

Про це Суспільному Буковини сказав начальник обласного відділу з управління об'єктами спільної власності Степан Чернушка.

За його словами, облрада не буде оскаржувати в апеляції рішення суду про незаконність закриття санаторію. Водночас на його функціонування не передбачені гроші в обласному бюджеті. Відтак облрада звернулась до уряду з проханням профінансувати санаторій.

За словами педіаторки обласного управління охорони здоров'я Оксани Знак, в закладі щорічно проходили реабілітацію до десяти дітей з активною формою туберкульозу. Водночас санаторій надавав соціальні та профілактичні послуги, а не лікувальні. На його утримання витрачали приблизно 20 мільйонів гривень на рік.

Раніше анонсували, що в приміщенні колишнього санаторію розмістять два соціально-психологічні центри. За словами Чернушки, для цього відвели окремі корпуси.

Нагадаємо, у квітні санаторій "Садгора" ліквідували та звільнили всіх співробітників. Заклад не могла профінансувати Національна служба здоров’я, адже він не надавав медичні послуги. Також гроші на його утримання не передбачені в обласному бюджеті.

Приміщення протитуберкульозного центру "Садгора" в Чернівцях вирішили передати центрам реабілітації.

Галина Астахова, мати дівчинка, яка двічі на рік проходила профілактику в санаторії, оскаржила закриття закладу в суді. Облрада подала апеляцію, пізніше депутати її відкликали.


Коментарі:
Більше новин по темі: