Чернівецьке обласне Товариство політв’язнів та репресованих відзначило 30-ту річницю своєї діяльності
Обласне Товариство політв’язнів та репресованих відзначило 30-ту річницю своєї діяльності на теренах краю. Із цієї нагоди у Чернівцях відбулися урочисті збори за участю представників товариства, крайової та міської влади, депутатів, діячів культури та освіти, духовенства, студентської молоді та громадськості.
Голова громадської організації «Чернівецьке обласне товариство політв’язнів та репресованих» Галина Бойко за високий патріотизм, небайдужість, самовіддане і жертовне керівництво організацією, увіковічення пам’яті загиблих Героїв сучасності удостоїлася Почесної відзнаки обласної ради «За заслуги перед Буковиною».

Перший заступник голови обласної ради Микола Гуйтор, звертаючись до учасників зібрання, зазначив: «Радянська влада через терор і репресії упокорювала поневолені народи. За час панування комуністів переслідування та знищення зазнали усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян.
Радянська влада всіма силами намагалася приховати сліди своїх злочинів: місця поховань ставали режимними об’єктами КДБ, місцевість розрівнювали бульдозерами, доступ до архівів був довгий час заборонений. Та українці, які пережили репресії і ув’язнення, повернулися на Батьківщину й почали активно розповсюджувати правду про злодіяння комуністів та застерігати від повторення історії».







Посадовець подякував членам Товариства за стійкість та багаторічну боротьбу за незалежність України й активну громадянську позицію та вручив Почесні грамоти обласної ради.
Із здобуттям Україною незалежности на Буковині майже в кожному районі та обласному центрі з’явилися громадські організації, які об’єднали колишніх політв’язнів та репресованих. Вони діяли не тільки в інтересах захисту прав своїх членів, а ініціювали та проводили заходи для увіковічення пам’яті про людей, що зазнали комуністичного терору та переслідувань, нагадували суспільству про страшні часи панування радянської влади, застерігаючи повторення історії. Активно долучалися до роботи із школярами, аби через власну історію свого життя розповісти про історію багатостраждального українського народу. Згодом почали з’являтися організації-наступниці «Діти репресованих», які продовжують справу своїх батьків.
Чернівецьке обласне товариство політв'язнів та репресованих зареєстроване 29 грудня 1993 року. Тоді його очолила Ірина Войцехівська.



-
У Коболчині на Сокирянщині буде новий завод Тігіпка. В індустріальний парк "Фруктова індустрія" він інвестує 1 млрд грн
-
На Сокирянщині на 12 гектарах з’явиться сучасний завод із виробництва соку «Інтерджус Буковина», який перероблятиме до 1,5 тисячі тонн фруктів щодоби. Бойко показав фото будівництва
-
"Велике будівництво", яке стало ганьбою: На флагшток у Чернівцях витратили понад 10 мільйонів гривень, а тепер його нікому доробити. Вартість робіт вже зросла до 24 мільйонів
-
Історична подія: Чернівецька область та округ Ольстер (штат Нью-Йорк, США) стали регіонами-побратимами
-
У Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича відкрили Центр ветеранського розвитку
-
Запарнюк провів засідання Ради оборони області. Каже, "маємо бути готовими до різних провокацій з боку підступного ворога" на Великдень