"Білі капці" для Осачука, Або хто стоїть за новими контрабандними оборудками на кордоні

Сьогодні на одному з буковинських телеграм-каналів було розміщено публікацію "Білі капці губернатора" наступного змісту:

І мала шанс ця публікація пройти непоміченою для широкого загалу (мало що публікують анонімні телеграм канали), якби не одне але… достовірні джерела БукІнфо кажуть: все що опубліковано у цій замітці є правдою. Саме тому ми розкопали деталі цієї оборудки, яка справді може стати сенсаційною. Бо тут мова йде на просто про контрабанду. Тут мова про те, що до неї можуть бути дотичними перші особи ОДА та одіозний екс-керівник обласної ради.

Отже, про все по-порядку.

6 липня 2021 року працівниками працівниками СБУ за участю митників було здійснено переогляд транспортного засобу д.р.н. ВН7010ОН та прицепа д.р.н. OOCU762206. І виявилося, що дані зазначені в митній декларації не відповідають фактичному вантажу. А саме: під виглядом секонд-хенду (гуманітарної допомоги) перевозилися новенькі кросівки NIKE.

Вантаж слідував з внутрішньої митниці Одеси до Чернівців як гуманітраний з США. Отримувачем в Чернівцях мала бути Громадська організація «Чернівецьке товариство людей з інвалідністю «Милосердя», що зареєстроване за адресою: м.Чернівці, вул.Героїв Майдану, 77 Б. Скоріше всього громадська організація використовувалася як ширма.

Враховуючи, що відправником вантажу була американська компанія CIS DEVELOPMENT FOUDATION INC, первіряється можливість причетності до цієї оборудки і колишнього голови облради Івана Мунтяна, зважаючи на його родинні звязки в США та часті туди поїздки.

Але це лише перша частина “Марлезонського балету”.

А далі, як тільки факт був виявлений, кажуть, на митницю почав дзвонити голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук і ніби-то просив “не чіпати” вказаний вантаж і проявити “державницьку командну позицію”. Ну прямо «таємний союз меча і орала». Не впенені, що ці кросівки призначені були, щоб закріпити Гешка на посаді. Може, хлопці (Осачук і компанія) просто заробити хотіли?

А те що чиновники в "будинку з левами" активно заробляють не тільки на «Великому будівництві», а й контрабандою не гребуть, свідчить й наступний факт.

7 липня 2021 року посадовими особами Чернівецької митниці було складено протокол про порушення митних правил за фактом поміщення вантажу цукерок в митний режим імпорт та порушення при цьому митних правил, що полягали у вчиненні дій спрямованих на заменшення сум митних платежів, а саме: заявлення в митній декларації невірного опису товару необхідного для визначення коду товару та його митної вартості. Протокол складено за порушення митних правил, передбачених ст.485 Митного кодексу України.

А тепер затамуйте подих! Виявляється, вантаж цукерок слідував на адресу ФОП Клим Василь Васильович (м.Чернівці, вул. Річна, 7). І знову, з проханням залишити поза увагою це правопорушення, до митників, як стверджують наші джерела, нібито телефонував Сергій Осачук і знову, просив не складати протокол і проявити «державницьку позицію" і щось типу “командного духу”.

Джерела БукІнфо також вказують, що ФОП Клим Василь Васильович - це родич голови ОДА Осачука Сергія Дмитровича - їхні дружини рідні сестри. Ось така “нульва толерантність” до корупції… ось такий родинний бізнес.

Дані факти належним чином зафіксовані, відповідні процесуальні документи складені. А далі, мяч на полі правоохоронців - чи проявлять «командний дух» з Осачуком та компанією, чи вчинять згідно закону…

Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)

P.S. Зі свіженького у Телеграмм…

ОНОВЛЕНО 14 липня 2021 року

Додано сюжет ТВА, де є коментар голови Чернівецької ОДА Сергія Осачука по описаній контрабандній оборудці. Сергій Дмитрович знову (підозрюємо, що свідомо) все плутає “праведне з грішним” і традиційно виливає бруд на наш портал (щоправда не називаючи назву). Що ж, нехай подає до суду і ми побачимо, хто з нас правий.


Коментарі:
Більше новин по темі: