Вченим вдалося знайти найглибоководнішу рибу на Землі: як вона виглядає

Вченим вдалося зняти на відео рибу, яка мешкає на неймовірній глибині. Вона стала найбільш глибоководною рибою, відомою на даний момент, повідомляє UA.News з посиланням на повідомляє ВВС.

Істота відноситься до типу риби-равлика з роду Pseudoliparis, її помітили на глибині 8336 метрів. Відео записав автономний глибоководний модуль, який запустили до жолоба Ідзу-Огасавара на південь від Японії.

Минулого разу рибу-равлика бачили на 8178 м під водою в Тихому океані в Маріанській западині. Таким чином, нове відкриття побило рекорд глибини на 158 метрів.

Фото: Центр глибоководних досліджень Minderoo-Uwa

«Якщо цей рекорд і буде побитий, то тільки з невеликим кроком, потенційно всього на кілька метрів», - сказав ВВС News професор Алан Джеймісон. 10 років тому вчений із Університету Західної Австралії зробив прогноз, що рибу, швидше за все, буде знайдено на глибині від 8200 до 8400 метрів. Десятиліття досліджень у всьому світі підтвердило це.

Риба-равлик / Фото: Центр глибоководних досліджень Minderoo-Uwa

Дослідники припускали, що їм вдасться виявити цей вид на подібній глибині, оскільки жоден інший там просто не вижив би.

Як зазначає видання, ці риби справді вражаючі. На даний момент відомо близько 300 видів риб-равликів, більшість з яких є мілководними істотами, що живуть у гирлах річок.

Але деякі з риб-равликів пристосувалися до життя в холодних водах Арктики та Антарктики, а також за умов тиску на великій глибині. На глибині вісім кілометрів вони витримують понад 80 мегапаскалів, що у 800 разів перевищує тиск на поверхні океану. Вижити в таких умовах рибам допомагають їхні драглисті тіла.

Ще однією перевагою риб-равликів є відсутність плавального міхура, наповненого газом органу, який є у більшості риб. Підходить для глибоководного проживання також і їхня модель харчування – вони всмоктують воду та поглинають дрібних ракоподібних.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації