В Україні створять проєкт у віртуальній реальності про політ Леоніда Каденюка в космос

  • Наука
  • 913
  • 0

В проєкті “Український Колумб” автори хочуть у форматі VR передати, що таке бути космонавтом, і який довгий та складний шлях чекає на кожного, хто мріє про зоряне небо.

Український Колумб — проєкт у віртуальній реальності про життя й подорож в космос першого українського астронавта Леоніда Каденюка, людини з унікальним життєвим досвідом.

Глядачі проєкту зможуть побувати в “черевиках” Леоніда Костянтиновича Каденюка — полетіти в космос на космічному кораблі (шатлі) “Колумбія” в рамках космічної місії STS-87. Для цього, розробники створили екстер’єр та інтер’єр космічного корабля “Колумбія” у 3D на основі сотень вивчених матеріалів.

Глядач матиме можливість пересуватися шатлом в умовах нульової гравітації. Пересування шатлом матиме мету — як і в реальному житті, глядачі отримуватимуть поточні завдання від командира екіпажу. Можна буде брати до рук різні предмети і взаємодіяти з ними. Що саме можна буде робити у проєкті, розробники обіцяють розповісти вже скоро.

В проєкті також будуть автобіографічні сцени з життя Леоніда Каденюка: його дитинство, польоти у якості льотчика-випробувача, фізично та морально виснажлива підготовка до космічних польотів. Про ці моменти згадує сам Леонід у своїй книжці “Місія — Космос”, яка стала одним з джерел натхнення проєкту.

Мета проєкту розповісти про вкрай важкий і небезпечний шлях, який долають астронавти для того, щоби врешті досягти мрії всього свого життя — польоту в космос.

Над проєктом працюють досвідчені українські VR режисери, відзначені нагородами. Креативний директор проєкту Микита Богданов працював над #PrisonersVoice, VR/AR проєктом про українських в’язнів совісті, який отримав почесну нагороду кінофестивалю goEast у Німеччині у квітні 2021 року. Олексій Фурман, головний геймдизайнер проєкту, раніше працював над Aftermath VR: Euromaidan, першим українським документальним VR проектом про Революцію Гідності, який демонструвався в США, Канаді, Великобританії, Німеччині та Ізраїлі. Олександр Омельянов досвідчений продюсер медіа контенту в різних напрямках. Разом з командою проєкту працював над комп'ютерною грою "Шляхами Ветеранів"

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.


Коментарі:
Більше новин по темі: