Помаранчеві хмари огорнули Землю: NASA візуалізували викиди вуглецю в атмосферу планети. Як це виглядає?
NASA створило відеовізуалізацію, на якій видно, скільки вуглецю викидається в атмосферу Землі, де показники є найбільш критичними і як вони змінюються протягом року.
Так, наукове агенство з дослідження космосу створило три відео, які охоплюють різні регіони світу і на яких можна побачити динаміку викидів вуглекислого газу у 2021 році. Помаранчевим кольором показано викиди від викопного палива, червоним - від спалювання біомас, зелений презентує наземні екосистеми й синій - океан.
Про це пише ScienceAlert, передає Еспресо.
Сині крапки показують, де вуглець поглинається океанськими водами, а зелені – сушею. У атмосфері Землі домінує саме помаранчевий колір, тобто викиди від викопного палива, які поширюються площею планети протягом місяців.
На відео з Південною та Північною Америкою можна побачити, як активно ліси Амазонки поглинають вуглець.
У ролику, який показує Європу, Близький Схід і Африку, можна побачити вищі концентрації викидів викопного палива у європейських країнах і Саудівській Аравії. Існує також менш помітна хмара червоних викидів сільськогосподарських виробництв, що надходять із Центральної Африки.
На відео Азії та Австралії найбільша кількість забруднення припадає на Пекін у Китаї, особливо у порівнянні з Австралією, де викиди майже відсутні.
-
Учені попереджають про поширення в Європі небезпечної цвілі через потепління - вона інфікує людину
-
У США заявили, що володіють технологіями, які дозволяють “маніпулювати простором і часом”
-
Половина людства походить від давньої культури з території України - The Wall Street Journal
-
Американські асторонавти, які мали пробути в космосі 8 днів, застрягли на орбіті мінімум до лютого 2025 року. Що сталося?
-
"Впаде велика армія": на 4000-річних вавилонських табличках вчені розшифрували древні пророцтва
-
Наукова сенсація! Марсохід виявив на "червоній планеті" сліди ймовірного древнього життя - NASA