Глобальне потепління: Антарктика за останні 25 років втратила понад 3 трлн тонн льоду

  • Наука
  • 1011
  • 0

За словами дослідників, зміна температури океану і течій виявилася найважливішими факторами, що викликають танення антарктичного льодового щита.

Phys.org з посиланням на доповідь вчених зазначає: якби весь втрачений за 25 років лід Антарктиди скласти на Лондон, вийшла б гора заввишки понад два кілометри, пише Новий формат.

“За останню чверть століття 20 льодовиків у Західній Антарктиді втратили величезну кількість льоду, і немає жодних ознак, що цей процес сповільниться”, – зазначив науковець Інститут кліматичних та атмосферних досліджень Лідса, доктор Бенджамін Девісон.

Використовуючи кліматичні моделі, дослідники виявили в Антарктиці чергування дуже сильних снігопадів та затяжних «снігових посух», що виснажують крижані шапки континенту. Наприклад, у період із 2009 по 2013 рік розрахунки показали тривалу відсутність опадів. Зими 2019 та 2020 років, навпаки, видалися дуже сніговими, що сповільнило процес втрати льоду.

Бенджамін Девісон зазначив, що зміни температури океану та його течій викликають великомасштабні зміни у масі крижаного щита західної Антарктиди. Ці процеси є важливими, тому що від них залежить рівень моря в глобальному масштабі.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації