Експонатів торкатися обов’язково! Відтепер у Чернівцях є свій Музей науки - фоторепортаж БукІнфо з місця події

У ТРЦ «Панорама», що на вулиці Хотинській, 43, відкрили другий в Україні Музей науки Малої академії наук НАНУ. Для дослідницьких експериментів музей пропонуватиме відвідувачам понад 80 одиниць, з якими можна інтерактивно взаємодіяти. Також найбільша міжнародна музейна асоціація Ecsite надала експозицію «Оптичні ілюзії» з німецького музею “Технозеум”, що в місті Мангайм.

Завдяки їй відвідувачі зможуть зрозуміти особливості кімнати Еймса, подивитися крізь дзеркальний лабіринт чи пізнати принципи роботи калейдоскопа.

А можливим створення музею стало завдяки ініціативі голови Чернівецької обласної ради Олексія Бойка та президента МАН Станіслава Довгого. За ідеєю слідувало багато роботи та результат реалізації Меморандуму про співпрацю між Малою академією наук, Чернівецькою обласною радою, обласною військовою адміністрацією та Чернівецькою міськрадою.

– Нарешті це сталося – відкриття Музею! Я дякую тим, завдяки кому ми маємо можливість відкривати цей музей, вчитися і творити. Вдячний Збройним силам України, а також усім, хто невтомно працював над реалізацією цього важливого проєкту. Ми усі знаємо, що найкращі інвестиції – це інвестиції у дітей й зараз ми інвестуємо у їхню науку, – зазначив під час відкриття голова обласної ради Олексій Бойко.

– Це лише перший етап нашої співпраці. Надалі ми плануємо активно розвивати Музей науки, зокрема створити декілька наукових лабораторій, майстерень, бізнес-інкубатор, відкрити школу стартапів. Ми знаємо, що у всьому світі успішно діє тренд інтерактивних музеїв. У форматі гри, взаємодії з експонатами можна чудово зрозуміти, вивчити той чи інший науковий закон. У інтерактивній формі знання засвоюються краще. Також у Музею науки можна торкати експонатів! Це обов’язково! Учні з експонатами мають гратися, досліджувати, стрибати, адже в основі саме розважальна та навчальна складові, – поділився президент Малої академії наук Станіслав Довгий.

У коментарі БукІнфо начальниця управління освіти Чернівецької міської ради Ірина Ткачук розповіла, що реалізований проєкт дасть можливість дітям у розважальній формі дізнатися про науку та зацікавитися подальшим вивченням. – Важливим є й те, що інтерпретатори пояснюють як працюють наукові процеси, ілюзії, чи феномени. Для дітей це чудова можливість розвиватися, пізнавати світ та зрозуміти яку професію хочуть обрати у майбутньому.

Діти від Музею науки в захваті. Марина та Настя – учениці 9 класу. Дівчата кажуть, що природничі та точні науки їхнє велике захоплення. – Це дуже круто коли ти маєш можливість побачити такі цікаві інтерактиви. Ми ще не все подивилися, але знаю точно, що прийдемо сюди неодноразово, – каже Марина.

Наразі планується створити графік згідно з яким музей зможуть відвідати учні з усіх 52-х громад області. Упродовж зимового періоду Музей науки працюватиме 3-4 години на день. За бажання освітян, тут навіть можна буде проводити уроки фізики чи хімії.

Мала академія наук має на меті створити Музеї науки в усіх областях України. На прикладі музею у Чернівцях буде розроблено концепцію їхнього облаштування в інших регіонах.

Альона ЧОРНА, спеціально для БукІнфо (с)
Фото авторки


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації