Цього нам ще не вистачало. Вчені розморозили вірус, який спав у Сибіру майже 50 тис. років

  • Наука
  • 2810
  • 0

Група мікробіологів на чолі з Жаном-Марі Алемпіком із Французького національного центру наукових досліджень відродила кілька вірусів, які спали у вічній мерзлоті. Найдавнішому з них 48,5 тис. років.

Зі зростанням темпів глобального потепління виникає питання відродження патогенів, що дрімали у льодах протягом тисячоліть. Щоб вивчити їхню потенційну дію, французькі мікробіологи наважилися розморозити кілька зразків, пише НВ Техно.

«Через потепління клімату вічна мерзлота, що незворотно тане, вивільняє органічні речовини, заморожені на термін до мільйона років, більша частина яких розкладається на вуглекислий газ і метан, що ще більше посилює парниковий ефект, — пояснюють автори дослідження. — Цілком резонно задуматися про ризик того, що стародавні віруси залишаться заразними і можуть вплинути на екосистеми та людей внаслідок танення древніх шарів вічної мерзлоти».

Усього розморожуванню було піддано 13 вірусів, що вражають амеб і є безпечними для рослин і тварин. Найстарішим з розморожених екземплярів є пандоравірус під назвою Pandoravirus yedoma віком 48500 років. Він був знайдений у льодовику на дні озера Юкечі Алас в Якутії, Росія.

Раніше НВ Техно писав про зникнення сибірської тундри, яке загрожує катастрофою усьому світу. Зокрема, бактеоріологічною.

Також стало відомо, що група дослідників з Китайської академії наук виявила близько 1000 видів бактерій у зразках снігу та льоду, зібраних із льодовиків Тибету. Майже всі з них невідомі науці — і цілком можливо, небезпечні для людини.

При цьому американські вчені з’ясували, що в наші дні льодовики тануть швидше, ніж будь-коли, а отже нові пандемії загрожують людству вже в недалекому майбутньому.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації