Сенсація: на Буковині археологи виявили бивень мамонта із видряпаними зображеннями оленів

СЕНСАЦІЙНА ЗНАХІДКА / 


На Буковині археологи виявили унікальний артефакт: бивень мамонта із видряпаними зображеннями оленів. Аналогів такого орнаменту в Україні немає. Унікальну знахідку виявили біля села Дорошівці Заставнівського району. Науковці твердять: річ – унікальна як за технологією виготовлення, так і за орнаментом. - Знайдений бивень мамонта належить до пізнього палеоліту, тож йому понад 22 тисячі років.

 

Артефакт був дещо пошкоджений, тож його довелося зібрати по шматочкам, - розповідає Богдан Рідуш, доктор географічних наук, кандидат історичних наук, професор кафедри фізичної географії, геоморфології та палеографії Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, який саме знайшов цей предмет. – Унікальна знахідка тим, що на ній виявили складний орнамент, аналогів якого досі ми не бачили.

 

Допомагали розшифровувати зображення фахівці з Києва. - Розмір бивня невеликий – близько 15 сантиметрів, діаметр – до двох з половиною сантиметрів, - продовжує Богдан Рідуш. – Детальніше дослідивши артефакт, науковці виявили на ньому стилізовані зображення голів оленів.

 

Найімовірніше, це найдавніше зображення оленя в Україні, і, власне, єдине на сьогодні. Нанесене на бивень мамонта воно було дуже тонким крем`яним різцем. Київські археологи припускають, що бивень мамонта міг бути прикрасою чи певною ритуальною річчю. А от чернівецькі науковці кажуть, що це цілком могло бути руків`я якогось знаряддя.

 

 

Наразі артефакт, знайдений на Буковині, передали до Археологічного музею інституту археології НАН України.

 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації