Вчені виявили, що горох може почути... воду

І ТАКЕ БУВАЄ... / 


Вчені заявили про те, що рослини володіють почуттями, які приблизно еквівалентні слуху людини. Зокрема, рослини можуть уловлювати коливання середовища, вироблені водою, яка тече неподалік. Про своє відкриття дослідники повідомили в журналі Oecologia. У ході дослідження вчені спостерігали за звичайним садовим горохом.

 

Рослини висаджувалися в контейнери, внизу яких розташовувалися дві трубки, які давали кореневій системі можливість росту в двох напрямках. "Піддослідним" надавалася можливість "слухати" білий шум і дзюрчання поточної води під кожною трубою. Дослідники спостерігали за розвитком кореневої системи рослин. Виявилося, що горох розпізнає звуки проточної води і тягнеться в їхній бік корінням. Як підкреслюють вчені, якщо вода була присутня в ґрунті, рослини ніяк не реагували на звук.

 

На думку дослідників, оплетення корінням каналізаційних труб може бути пояснено "слухом" рослин. А їхнє сприйняття світу виявилося набагато складнішим, ніж вважалося раніше.

 

Раніше вчені відкрили новий вид орхідеї, який росте в лісах Колумбії на кордоні між департаментами Путумайо і Наріньо. Новий вид належить до роду Telipogon і отримав назву diabolicus ("диявол").


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації