"Дунайська Цивілізація", до якої відносять частину території сучасної України, виявилася найстарішою у Світі - вчені

  • Наука
  • 8998
  • 0

ОЦЕ ТАК ВІДКРИТТЯ! /


Несподіваний фурор був викликаний на виставці в Нью-Йорку, "Загублений світ Старої Європи", пише New York Times. Ще задовго до розквіту Греції і Риму, навіть раніше, ніж перші міста, в Месопотамії та Єгипті, в нижній течії річки Дунай жив народ, випереджаючи свій час в галузі торгівлі, мистецтва і ремесла.

 

Багато американських спеціалізованих видань і щоденних газет відзначають, що ця "Стара європейська цивілізація" була однією з найбільш передових у світрвих культур. У 1972 році недалеко від Варни (Болгарія) був виявлений Варненський некрополь і його безцінний скарб енеоліту. Крім того, в комплексі Дуранкулак, який є неолітичним поселенням з 1200 могил, розкопанли найбільший скарб Південно-Східної Європи в доісторичний час. Мешканці на північно-західному узбережжі Чорного моря були високо розвиненими людьми, його традиції зливаються зі спадщиною фракійської етнокультурної спільноти і більш пізніх давньогрецьких цивілізацій, найстарішою з якийх вважається мікенська цивілізація (2700-1120 до н.е.).

Дуглас Бейлі з Університету Сан-Франциско, пише наступне в каталозі виставки: «Здатність будувати, використовувати і розуміти символічні об'єкти, вирізняє людей, як таких. Ця можливість об'єднує нас - сучасних людей - з неолітичних людей і палеолітичних художників ". Свідченням цього є золоті, мідні та керамічні браслети, статуетки та посуд.

 

За словами Мішеля Луї Seferiad, антрополога у французькому Національному центрі наукових досліджень, цей час оповитий стародавніми таємницями, культів і міфів. Крім того, в цих землях були виявлені найстаріші письмові знаки в світі. Як приклад - відкриття сенсаційних знахідок у Трансільванії (Румунія) і поблизу Вінчі (Сербія) приблизно того ж періоду. А вік невеличкого глиняного блюдечка, знайденого в селі Градешниця (Враца, Болгарія) нараховує щонайменше, 6000 років.

 

 

 

Шумерська цивілізація до недавнього часу вважалася найстарішою в світі, час іїї заснування припадає на 3100 р. до н.е.
 

Через великий інтерес і сенсаційність цієї виставки в США, наразі Європа також починає помічати ці факти. Нові відкриття вказують на щось дійсно сенсаційне: Балканський регіон відтепер вважатиметься колискою цивілізації, оскільки ці землі були заселені високорозвиненою культурою, яка набагато старша цивілізації Межиріччя, пише Deutsche Welle.

 

 

У своїй книзі "Таємниці Дунай цивілізації" Harald Haarmann доводить, що Балкани були заселені цивілізацією, яка винайшла перше письмо. Хаарман називає цю культуру "Старою європейською"Вона існувала на території сучасної Сербії, Македонії, Болгарії, Румунії, Греції, а також частини України і Угорщини. За даними археологічних знахідок, цю культуру можна простежити аж до глибини 7000 р. до н.е. Дослідник Хаарман стверджує, що слова, які до сих пір вважалися давньогрецькими, насправді є "старими європейськими" і все ще використовуються сьогодні. Наприклад, камін (каміна, каміна), олія (маслина, Maslina), кераміка (кераміка, Ceramica) метал (метал), гімн (хімн) та інші.

 

 

Хаарман підтверджує те, що вже давно відомо, що найстаріше золото в світі було знайдене на території сучасної Варни (Болгарія). Відповідно до результатів сучасного наукового аналізу, золото знайшли у 4500 р.до н.е., а це означає, що ця знахідка на 2000 років старша, ніж знаменитий єгипетський золотий скарб. 

 

(Переклад з англійської)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації