Бразильський науковець виявив "насіння біологічного життя"

ЗАГАДКИ ВСЕСВІТУ / Науковий колектив з Ріо-де-Жанейро, Бразилія провів серію експериментів з бактерією деінококкус радіодаранс (Deinococcus radiodurans), за результатами якої зробив висновок, що ці організми є "насінням біологічного життя". Високий ступінь виживання Deinococcus робить його головним кандидатом на джерело біологічного життя на космічних просторах. Науковці виявили простий мікроб, який оголошений ними джерелом біологічного життя на Землі і Всесвіті в цілому, передає ИТАР-ТАСС.

Науковий колектив з Ріо-де-Жанейро, Бразилія провів серію експериментів з бактерією Деінококкус радіодаранс (Deinococcus radiodurans), за результатами якої зробив висновок, що ці організми є "насінням біологічного життя".

Як виявилося, ці бактерії володіють практично необмеженою здатністю до виживання. В ході проведених експериментів вони витримували смертельні для всіх інших відомих біологічних організмів дози радіації, агресивні хімічні середовища, граничні температури як холоду, так і тепла, тривале перебування у вакуумі.

"Високий ступінь виживання Deinococcus робить його головним кандидатом на джерело біологічного життя на космічних просторах", - заявив керівник досліджень професор Айван Поліно-Ліма.

Бактерія була випадково виявлена ним 5 років тому під час робіт з обробки харчових упаковок радіацією. Гранична біологічна стійкість цієї бактерії пояснюється тим фактом, що вона здатна мати до 10 повних копій свого генофонду. Зазвичай організми обмежуються однією.

Водночас британські науковці вважають, що життя могло бути занесене на Землю з Венери за допомогою сонячних вітрів.
 
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації