Науковці встановили, що атеїсти розумніші за релігійних людей

НАУКА ПЕРЕМАГАЄ / 


Пряму залежність між рівнем інтелекту і силою віри встановила команда дослідників на чолі з Мироном Цукерманом з Рочестерського університету. Однак висновки, зроблені науковцями, не надто порадують релігійних людей. Про це повідомляє FederalPost.

Свій умовивід експерти вивели в ході огляду на 63 наукових досліджень, складених протягом декількох десятиліть. У 53 з них учені виявили підтвердження теорії про те, що люди з високим IQ уникають релігії навіть у глибокій старості, і тому є причини, які виявилися не такими однозначними. Раніше вважалося, що розумні люди просто більше знають про устрій світу, від того не можуть сліпо вірити, відзначають дослідники. Але тепер фахівці вважають, що інтелектуали уникають релігії не тільки через це. На їх думку, розумні люди мають більше шансів створити щасливу сім'ю, більше шансів досягти успіху в житті, а отже, вони менше потребують релігії.

Як повідомляє видання The Independent, дослідження, що зацікавили команду Цукермана, включають в себе аналіз поглядів на життя групи з 1500 обдарованих дітей з IQ більше 135. Попередники сучасних науковців почали пошук істини ще в 1921-му році, і це дослідження продовжується до цих пір. Вчені з'ясували, що учасники тривалого експерименту, які дожили до 91 року, з плином часу не змінили своїх поглядів на життя, всупереч широко поширеній думці про те, що людина з віком все частіше звертається до Бога. Дослідники відзначили брак даних про релігійні пристрастях літніх людей, так що заявили про необхідність продовжити науковий експеримент. Ще в 1958-му році дослідник Майкл Аргайл зробив висновок, що діти-інтелектуали першими дізнаються якісь релігійні поняття і постулати і першими ж починають сумніватися в них. У міру дорослішання, вже в студентському віці, у вундеркіндів менше шансів стати прихильником якогось з релігійних течій, відзначає дослідник.

"58 відсотків випадково вибраних в Сполучених Штатах вчених висловили недовіру чи сумнів в існуванні Бога, і у випадку зі світилами науки цей показник збільшився до 70 відсотків", - констатував Мирон Цукерман. "Більшість збережених пояснень цьому феномену мають спільну думку, що релігійні переконання є ірраціональними. Вони не підтверджені науково і їх не можна перевірити, тому догмати і постулати від релігії непривабливі для розумних людей, які впевнені, що знають все краще за інших. Але ми також вважаємо, що це пов'язано і з тим, що інтелектуали витрачають більше часу на самовдосконалення і досягнення особистих успіхів, тому їм не потрібно спиратися на релігію, щоб відчувати себе самодостатніми і повноцінними людьми. Тут справа ще й у психології атеїста", - додає Цукерман.
 

Нагадаємо, у 2009 році в Туреччині стартувала програма Penitents Compete ("Змагання грішників, що каються"), яка викликала різко негативну реакцію у мусульман країни. За умовами шоу імам, священик, рабин і буддистський чернець спробують звернути 12 атеїстів у свою віру. 

 

БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації