Телескоп NASA побачив у центрі Галактики символ нескінченності

Космічний інфрачервоний телескоп Herschel виявив у центрі нашої Галактики перекручене кільце щільного газу, що нагадує за формою математичний символ нескінченності, передає РИА "Новости".

Досі астрономам вдавалося побачити тільки частину цього кільця, що простягнулося на відстань 600 світлових років. Спостереження за допомогою Herschel дозволили уперше отримати його повне зображення, повідомляє прес-служба Лабораторії реактивного руху NASA.

"Ми багато разів досліджували центр Чумацького шляху. Але коли ми вивчили знімки високого розділення в субміліметровому діапазоні, отримані з інфрачервоного телескопа, існування цього кільця стало очевидним", - зазначив Альберто Норьєга-Креспо з Каліфорнійського технологічного інституту, один із співавторів дослідження, опублікованого у виданні Astrophysical Journal Letters.

На фотографіях з Herschel добре видно кільце щільного холодного газу, змішаного з пилом, де відбуваються процеси утворення нових зірок. Астрономи зауважують, що воно перекручене так, що нам нагадує символ нескінченності, хоча насправді це кільце.

Автори дослідження відзначають, що центр цього "знаку нескінченності" не збігається з центром Галактики, розташування якого збігається з джерелом рентгенівського і радіовипромінювання Стрілець А, який є надмасивною чорною дірою.

Інфрачервоний телескоп Herschel, створений Європейським космічним агентством за участю NASA і названий на честь британського астронома Вільяма Гершеля, було запущено на орбіту 14 травня 2009 року. Це найбільший і найпотужніший інфрачервоний телескоп який будь-коли запускали в космос. Завдяки цьому телескопу торік у сузір'ї Персея виявили нафталін та іншу органіку - найскладнішу в міжзоряному середовищі.
 

Раніше тисячі фотознімків нових зірок, галактик і астероїдів оприлюднило на своєму сайті американське космічне агентство NASA. З 2009 року інфрачервоний телескоп WISE виконав загалом 2,7 млн фотографій, за допомогою яких астрономи вже знайшли близько 33 тисяч астероїдів між Марсом і Юпітером, а також 20 комет.

 

БукІнфо (с)

Фото: nasaimages.org


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації