Пішла робота: У Хотині новий директор заповідника Любомир Михайлина шукатиме місце, де стояло шатро Османа ІІ

БАСТІОН / Як ми повідомляли, нещодавно новим директором Державного історико-архітектурного заповідника «Хотинська фортеця» призначено відомого науковця-археолога, доктора історичних наук Любомира Михайлину. Новий керівник планує у заповіднику ряд змін. Зокрема, заявив газеті "Молодий буковинець", що буде проводити у "Хотинській фортеці" потужні наукові дослідження.

Серед перших планів – створення наукової та наглядової рад. А серед перших практичних робіт – дослідити вежу XVI-XVII століття. Заплановано у заповіднику зняти усі зовнішні електричні опори і запустити мережу під землю.

Найбільші плани – це археологічні обстеження навколо Хотинської фортеці. Науковці хочуть з’ясувати, де знаходилися військові позиції під час Хотинської війни і де стояло шатро Османа ІІ.

А вже наступного року у друк вийде науково-популярне видання про цікаві факти з історії Хотина. Зокрема, це будуть розповіді про перебування різних політичних діячів на території Хотина, наприклад, графа Потьомкіна.
 
Як передавав БукІнфо, не всі на Хотинщині сприйняли призначення пана Михайлини на "УРА". Так у районній газеті "Хотинські вісті" з'явився критичний матеріал "Що буде з фортецею", де голова громадської оранізації "Патріот Хотинщини" Микола Гаврилов піддав сумніву доцільність призначання пана Михайлини керівником національного заповідника "Хотинська фортеця". "Від душі бажаємо йому успіхів, але наполягаємо на тому, що призначення на цю посаду чужої, невідомої у краї людини — це ляпас громаді Хотинщини, наче образа для місцевих жителів", - йдеться у газетному матеріалі районки.

 

  БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації