Штучний інтелект відкрив раніше невідомого предка людини

HOMO SAPIENS /


Десятки тисяч років тому на землі жили невідомі науці людиноподібні примати, які схрещувалися із предками людини. Такого висновку дійшов штучний інтелект на основі аналізу геному кількох вихідців з азіатського регіону, повідомила 18 січня BBC.


Міжнародна команда вчених із Німеччини, Іспанії і Фінляндії вивчила геном за допомогою комп'ютерного аналізу з використанням алгоритму, здатного самостійно вчитися. Судячи зі структури ДНК, вимерлий примат був поміссю неандертальців і денисівських людей, який на території Азії схрещувався із предками людей, що вийшли з Африки.

Відкриття допомогло пояснити виявлені влітку 2018 року в Денисовій печері останки примата, мати якого була неандертальцем, а батько – денисівською людиною. На думку вчених, це не унікальний випадок міжвидового схрещування, а поширене явище. Це означає, що у давніх людей залишилися нащадки від невідомого виду приматів.

Один з авторів дослідження Хауме Бертранпетіт з Інституту еволюційної біології розповів, що приблизно 80 тис. років тому частина предків людини, зокрема перші сучасні люди, покинула африканський континент. Від їхніх нащадків походять усі сучасні популяції людей на інших континентах.

Він зазначив, що вчені знали про схрещування людей із неандертальцями (на всіх континентах, окрім Африки) і денисівськими людьми (в Океанії та, можливо, Південно-Східній Азії). Однак доказів існування третього вимерлого виду приматів до цього не було.

Існування "третього предка" людини було запропоновано як теорію, що пояснює походження деяких фрагментів людської ДНК. Але довести це вдалося тільки зараз.  

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації