Учені зафіксували сенсаційні радіосигнали з далекої Галактики

МИ НЕ ЄДИНІ? / 

Група астрономів iз Канади виявила досить незвичний потік радіо­хвиль iз глибин Всесвіту. Наукову статтю про виявлене відкриття оприлюднено в середу, 9 січня, на сайті наукового видання Nature («Природа»).


Загадкові сигнали з далекої галактики зафіксував телескоп у Канаді.

Точна природа та походження радіосигналів не відомі. Серед тринадцяти так званих швидких радіоімпульсів був дуже незвичний сигнал, що повторювався, який походив з одного джерела на відстані близько 1,5 млрд. світлових років.

Потік незвично потужних періодичних радіоімпульсів походить далеко з-за меж нашої рідної галактики Чумацький Шлях, кажуть канадські вчені.

Науковці фіксували потужні радіохвильові імпульси ще з 2007 року. Але лише раз було підтвер­джено періодичність такого спалаху.

Про той випадок повідомили 2012 року астрофізики, котрі працювали в обсерваторії у Пуерто-Ріко.

«Знаючи, що є ще один такий сигнал, ми розуміємо, що їх може бути більше», — розповіла астрофізик Інгрід Стейрс з університету Британської Колумбії.

«Якщо буде більше повторних сигналів та джерел для дослідження, ми зможемо зрозуміти ці космічні загадки — звідки вони походять і що їх спричиняє», — розповіла науковець.

Обсерваторія CHIME (Canadian Hydrogen Intensity Mapping Experiment), розташована у Британській Колумбії, складається iз чотирьох напівциліндричних антен завдовжки 100 метрів, які щодня сканують північне небо.

Телескоп почав працювати лише минулого року і майже одразу виявив 13 швидких радіоімпульсів, зокрема й сигнал, що повторювався. Наразі науковці виявили близько 60 швидких радіоімпульсів і два таких, що повторюються. Вони вважають, що щодня їх може бути близько тисячі.

Щодо природи імпульсів астрофізики теж поки що не дійшли згоди. Виявлені спалахи в радіохвильовому діапазоні неймовірно потужні. Попри те, що вони тривають лічені мілісекунди, під час цих спалахів випромінюється енергія, еквівалентна тій, яку наше рідне світило Сонце може виробити за 10 тисяч років.

Існує кілька теорій щодо того, що саме може їх спричиняти. Наприклад, вважають, що їхнім джерелом може бути нейтронна зоря з дуже сильним магнітним полем, що дуже швидко обертається, або ж злиття двох нейтронних зірок. Деякі дослідники також вважають, що сигнали можуть видавати інопланетні космічні кораблі.

На сьогодні єдине, що відомо науковцям, це те, що ці радіохвилі — власне, періодичні швидкі радіо­спалахи — утворилися далеко за межами нашої галактики Чумацький Шлях.  

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації