Біологи виявили безсмертну істоту (ФОТО)

ОЧЕВИДНЕ - НЕЙМОВІРНЕ / 

На нашій планеті мешкає чимало істот, які можуть не на жарт здивувати. причому іноді природа може створювати воістину дивних і унікальних живих організмів.


Життєвий цикл будь-якого організму починається народженням і закінчується смертю. Це природний процес. Але, як виявилося, є на Землі вид, який знайшов спосіб вийти за рамки такого життєвого циклу. Зовсім недавно групою біологів зі США був відкрито тварину, яке може жити вічно, повідомляє Actual Info.

Статусу єдиного безсмертного тваринного удостоїлася медуза Turritopsis nutricula. Вона мешкає в глибинах тропічних морів, має зовсім невеликі розміри (щось близько 3-5 міліметрів), але найцікавіше, що медуза навчилася сама себе омолоджувати. Як їй це вдалося? Насправді, все досить просто: коли організм досягає дорослого стану - він не вмирає. Медуза опускається на морське дно, після чого покривається хітинової кіркою. Після цього вона перетворюється в поліп. Під шаром хітину всі клітини медузи повністю оновлюються і особина з дорослою знову переходить в початкову фазу свого розвитку. Після цього «помолоділа» медуза вибирається з-під хітинового шару і продовжує свій життєвий цикл до тих пір, поки не постаріє. Після цього процес оновлення запускається знову. Так може тривати нескінченну кількість разів.

На даний момент вчені зайняті вивченням цього феномена. Передбачається, що медуза навчилася самостійно управляти своїми генами, впливаючи на процес формування нових клітин. Але ось яким чином вона «повертає час назад» поки не до кінця зрозуміло.

Адже старіючи клітини всіх відомих нам організмів вже не можуть «відкотитися» до первісного стану. Однак після виходу з-під хітинової кірки в організмі оновленої медузи клітини знаходяться в тому ж стані, що і відразу після народження. Незважаючи на те, що сам вид був виявлений ще кілька років тому, властивість вічного життя ставилося під сумнів.

Зокрема, висувалася теорія, що медуза таким чином розмножується і з-під хітинової кірки виходить вже новий організм. Однак останні дослідження все-таки говорять на користь того, що морський мешканець дійсно здатний нескінченну кількість разів оновлювати свої клітини.

З'ясувавши, як працює цей процес нас можуть чекати дійсно цікаві відкриття, спрямовані як на боротьбу зі старінням, так і на розвиток регенеративної медицини. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації