"Глобальна зміна клімату призводить до збільшення частоти і сили впливу надзвичайних негативних погодних умов. З кожним роком негативний вплив буде зростати, якщо не вжити заходів", - Іван Рибак

ПРОБЛЕМА НАРОСТАЄ /


Сьогодні Міністерство екології та природних ресурсів України спільно з глобальною ініціативою Групи Світового Банку «Партнерство заради ринкової готовності» провели захід високого рівня, присвячений питанню: «Шляхи досягнення національно визначених внесків: як низьковуглецевий розвиток може допомогти країнам посилити дії заради збереження клімату».

 

Мета конференції - обмін міжнародним досвідом щодо розроблення та впровадження економічних інструментів підтримки переходу країн до низьковуглецевого розвитку, залучення інноваційних, високоефективних технологій та інвестицій, - написав у своєму Фейсбук народний депутат України Іван Рибак.

 

Як Голова підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища парламентського Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, я завжди підтримую посилення координації та залучення бізнесу, громадянського суспільства і міжнародної громадськості до обговорення важливих законотворчих ініціатив щодо боротьби зі зміною клімату, яка вже впливає на країни та людство.

Під час свого виступу наголосив, що останні роки в нашій країні були найспекотнішими з початку ведення метеорологічних спостережень. Глобальна зміна клімату вже призводить до збільшення частоти і сили впливу надзвичайних негативних погодних умов. З кожним роком негативний вплив буде зростати, якщо не вжити заходів зі скорочення викидів парникових газів і адаптації до зміни клімату. Протягом останніх років, державна кліматична політика в нашій країні значно зміцнилася з огляду на міжнародні тенденції і підвищення значущості глобальних викликів щодо прискореного скорочення викидів парникових газів і реалізації дієвих заходів з адаптації до нових кліматичних умов з використанням високотехнологічних рішень та нових економічних інструментів.

Необхідно відзначити роль Міністра екології та природних ресурсів у створенні в нашій державі галузі відновлювальної енергетики. Україна як ніколи потребує нового підходу до настільки важливої сфери діяльності бізнесу, науки та держави.

Ми стоїмо на порозі новітньої історії у сфері енергетики без використання викопного палива та застосування нових технологій у виробництві електроенергії. Україна одна з перших ратифікувала Паризьку Кліматичну Конвенцію, тож зобов’язана одною з числа перших стати флагманом розвитку альтернативних джерел енергії. Верховна Рада прийняла відповідне законодавство у сфері стимулювання зеленої енергетики. Уряд створив умови для входження іноземних інвесторів на зелений енергетичний ринок. Мінприроди сприяє цим крокам, а громадянське суспільство з одобренням очікує підтримки міжнародних інституцій у справі збереження навколишнього природного середовища та сталого розвитку.

Як представник українського парламенту, в подальшому очікую ініціатив від іноземних партнерів та спрощення вимог для підприємств, які б могли кредитуватись у Європейських банках для потреб розвитку зелених технологій. Зняття вимог застави до вводу в експлуатацію об’єктів генерації, зменшення вимог до поручителів - це тільки частина так необхідних речей по відношенню до молодого, новоствореного, чесного бізнесу в Україні, який тільки стає на ноги. Інакше при існуючих умовах, малий та середній бізнес, який здатній продукувати нові ідеї у сфері запобігання змінам клімату і далі буде змушений стояти на колінах у акул бізнесу з проханням поручитись чи позичити.

Окремо необхідно підкреслити надзвичайно важливу роль міжнародних донорів у підтримці розробки державної кліматичної політики. Тільки об’єднавши зусилля ми зможемо знайти шляхи запобіганню зміни клімату у світі, - переконаний політик. 
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації