У музеї просто неба в Чернівцях відновлюють давні буковинські хати
У обласному музеї народної архітектури та побуту в Чернівцях встановлюють дві давні хати – «Підгір’я Буковини» та «Гуцульщина». Так відтворюють традиції побудови хат гуцулів Буковини.
Деталі дерев'яних помешкань привезли з колишніх Сторожинецького та Вижницького районів. Наразі облаштовують покрівлю технікою «дранка» – встеляють дах дерев’яними дощечками, пише Суспільне.

Майстер Микола Столащук Суспільному розповів, що вчився будувати хати у свого діда. За його словами, гуцульський будинок вирізняється різьбою, невеликими вікнами та дверима.

У музеї вже відновили будинок, якому понад 150 років. Його привезли із колишнього Сторожинецького району. Для цього розібрали дві стародавні буковинські хати.
Директор музею Іван Пілат каже, що реконструюють будинки, аби показати відмінність між життям буковинців у різних районах.

"У гуцульських хатах дах стрімкіший через те, що у горах гірша погода. У Підгір’ї люди були багатшими, тому хата з їх регіону більш добротна, багацька", – говорить директор музею.
В одному з будинків облаштували старовинну піч. У ній готуватимуть традиційні буковинські страви та пригощатимуть ними відвідувачів.
Будинки планують облаштувати до кінця вересня.
-
Народні прикмети 21 квітня – що обов’язково треба зробити в Поливаний (Мокрий) понеділок
-
У Глибоці на Буковині малюють унікальні каруковані писанки
-
У Чернівцях відбувся інклюзивний великодній захід “Розпис буковинських писанок” у межах проєкту “Захистимо дітей”
-
Великодній кошик: що категорично не можна нести святити
-
У Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту розпочався етнографічний проект «Сила Великодня».
-
У Музеї просто неба у Чернівцях відбулося красиве етнографічне свято «Буковинське Пущення»