Буковинські та бессарабські тайстри стали національною культурною спадщиною України

Елемент під узагальненою назвою «Буковинська та бессарабська тайстра – традиції виготовлення та побутування» та з охоронним номером «059.нкс» внесено до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України. Номінаційне досьє на елемент готувала гомадська організація «Вишиваний дивотвір» (очільниця – Одарка Кучерява) у тісній співпраці з обласною комунальною установою «Буковинський центр культури і мистецтва», йдеться на сторінці проєкту установи «Спадщина».

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє Чернівецька обласна рада.

Тайстра – традиційна ткана торбина, яку носять через плече, для її виготовлення застосовують найдавніші види ткацтва. Історично вона була поширена в усій Чернівецькій області, а також Івано-Франківській та Закарпатській областях. Території, де сьогодні побутує тайстра, значно менші. Проте, як сто років тому, так і сьогодні вона відіграє утилітарну роль (слугує сумкою для закупів), обрядову (як одяговий аксесуар бере участь у весільному, поминальному обрядах), є виразним акцентом сучасного етнообразу і темою для натхнення художників та письменників.

«Включення буковинської та бессарабської тайстри до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України означає її загальнодержавне визнання. А також велику відповідальність у промоції та популяризації. Ми щиро раді, що один з найяскравіших і найпромовистіших атрибутів традиційного строю жителів Чернівецької області отримує своє друге життя. І щиро сподіваємося, що технологічні знання поширюватимуться, а традиція – міцнішатиме», – зазначає «Спадщина».


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації