Оргкомітет свята "День вишиванки" просить Порошенка затвердити третій четвер травня офіційним щорічним "Всесвітнім днем вишиванки"
ПІДТРИМАЙМО! /
Президенту України
від оргкомітету засновників свята
Всесвітній день вишиванки
Шановний Петре Олексійовичу!
Оргкомітет свята Всесвітній день вишиванки звертається до Вас з пропозицією затвердити третій четвер травня офіційним щорічним Всесвітнім днем вишиванки. Ваш указ засвідчить нині і перед майбутніми поколіннями націотворчі процеси в нашій державі, які повинні відбуватися безупинно, незалежно від війни та політично-економічних трансформацій.
Це – всеукраїнське, а з 2014 року – міжнародне свято, покликане зберегти вишиту сорочку як матеріальну та духовну спадщину українського народу. Українська вишиванка є унікальним явищем в плеяді національного вбрання європейців, вона вирізняється багатоманітністю технік вишивки (понад 300), крою, орнаментів. Разом з тим, вишиванка є не тільки традиційною частиною гардеробу українців, а нашим національним символом – символом боротьби за незалежність, символом нескореності, незламності духу, символом надії та любові.
Свято Всесвітній день вишиванки зародилася у Чернівцях 10 років тому на факультеті історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. У 2011 році свято ввійшло до Книги рекордів України за кількістю людей, одночасно одягнених у вишиванки. У 2015 році Чернівецька міська рада прийняла рішення №1577 від 30 квітня «Про День вишиванки» та визначила щорічно третій четвер травня Днем вишиванки в місті Чернівці. Ця дата перевірена організаторами та обрана з кількох причин.
По-перше, важливо, аби Всесвітній день вишиванки завжди проходив у будень, адже акція відбувається не заради вихідного чи параду, а покликана продемонструвати, що вишиванка – органічна складова життя та культури українців; по-друге, це весняні дні, на які не припадають передвеликодній піст і сам Великдень, тому можна влаштовувати народні гуляння і не суперечити релігійним принципам багатьох громадян; по-третє, це вже теплі дні, коли можна вийти на вулицю лише у вишиванці без верхнього одягу; по-четверте, цього дня не відзначають інших державних свят, тому саме на вишитій сорочці як на одній з вагомих складових української культури, історії та мистецтва можна сконцентрувати просвітницьку, виховну роботу.
З повагою, оргкомітет громадської організації та свята
Всесвітній день вишиванки:
голова Леся Воронюк-Волошина
Олександр Ткачук
Михайло Павлюк
Оксана Добржанська
Сергій Бостан
Ірина Чорна
-
Народні прикмети 21 квітня – що обов’язково треба зробити в Поливаний (Мокрий) понеділок
-
У Глибоці на Буковині малюють унікальні каруковані писанки
-
У Чернівцях відбувся інклюзивний великодній захід “Розпис буковинських писанок” у межах проєкту “Захистимо дітей”
-
Великодній кошик: що категорично не можна нести святити
-
У Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту розпочався етнографічний проект «Сила Великодня».
-
У Музеї просто неба у Чернівцях відбулося красиве етнографічне свято «Буковинське Пущення»