Буковинці готують видовищний перформанс за романом Марії Матіос «Букова земля» (ФОТО, ВІДЕО)

ДО НАШИХ ВИТОКІВ /


Яка вона – справжня буковинська аристократія? Чому війна залишає по собі або сивих, або мертвих? Звідки проростає серце букової землі? І чому кінця світу – не буває…


Саме під таким ключем вибудуваний перформанс-інтерпретація «Букова земля» за однойменним романом Марії Матіос. Авторкою ідеї перформансу та режисеркою є Любов Добровольська, над концептуальним втіленням працює творчий колектив Центру культури Буковини (директор – заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк) у тісній співпраці з культурно-мистецькою, науковою спільнотами міста Чернівці, а також із молодіжним середовищем. Сценарну канву заходу створила працівниця Центру, кандидатка філологічних наук, письменниця Іванна Стеф’юк (Олещук).

За задумами організаторів, на кінець липня-початок серпня заплановано чотири перформанси, у центрі яких – контекстне прочитання та рефлексії навколо структурних частин роману Марії Матіос «Букова земля». Втілять задум письменники та актори міста у діалозі з експертами-науковцями, модеруватимуть захід кандидатка філологічних наук, письменниця Інга Кейван та історик і журналіст Юрій Чорней.

Аби максимально зацікавити аудиторію цією подією, організатори опублікували видовищне промо. Відео та монтаж Віталія Гусакова, «сценаристка-мольфарка» Іванна Стеф`юк, костюми для зйомок – із приватної колекції старожитностей заслуженого діяча мистецтв України, директора нашої установи Миколи Шкрібляка, він же надав цінні етноконсультації.
 


Перший із чотирьох циклічних перформансів запланований на 31 липня, організатори зазначають: за задумом, інтерактивні читання повинні спровокувати на діалог тексту і реципієнта, тексту і гостя, тексту і людини. Це не інсценізація і не дискусія-обговорення, і це не літературний вечір. Що це? Літературний експеримент, котрий має на меті заглибити людину в один із найсильніших творів сучасної української літератури.

 

 

Фото Віталія Гусакова та Іванни Стеф’юк 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації