Родзинки гуцульського фестивалю у Вижниці: програма заходів (ВІДЕО)

ТО БУДЕ ФАЙНО! /


З 30 серпня по 1 вересня в місті Вижниця відбудеться наймасштабніше гуцульське свято - XXVI МІжнародний гуцульський фестиваль. Кожен фестивальний день має свої особливості та окрему програму проведення, запевнили організатори заходу. «Ми не запрошували відомих зірок на фестиваль, щоб люди мали змогу на повну насолодитися гуцульським колоритом», - зазначив директор-розпорядник фестивалю Сергій Вірста, - інформує ІА АСС.

 

30 серпня на фестивалі планують створити власний рекорд України «Найбільша кількість гуцульських кептарів на одній локації». Закликають всіх гостей міста прийти в гуцульських кептарях та стати частиною створення рекорду. Також 31 серпня організатори запрошують на Вічовий Майдан, де відбудеться справжній "гуцульський двіж".

 

І вже 1 вересня відбудеться закриття фестивалю та передача естафети наступному гуцульському місту – Косів. "Вижниччина радо запрошує гостів на фестиваль, який стане незабутнім завершенням літа", - зазначив Сергій Вірста. Повна програма фестивалю за посиланням.

 

 

Програма фестивалю:

 

30 серпня

 

Свята Літургія за участю священиків з усіх гуцульських регіонів, Свято-Михайлівська церква, м. Вижниця – 10.00

 

Науково-практична конференція (відкриття, виступи, робота у секціях) - зал засідань Вижницької районної ради, міської ради, Вижницький коледж прикладного мистецтва, районний будинок дитячої та юнацької творчості – 10.00 – 16.00.

 

Показ одягу гуцульських регіонів, стилізованого одягу та дегустація карпатських чаїв та солодощі, площа Героїв Майдану, - з 16.00.

 

31 серпня

 

Фестивальна хода-єднання – від Вижницької РДА, 10.30.

 

Відкриття фестивалю, головна сцена стадіон «Черемош» м. Вижниця, 11.00

 

Конкурсна програма за жанрами розпочинається з 14.00.

 

Так, будуть представлені театральний (Вижницький РБНТДм), фольклорний (Банилівський НД), пісенний (Берегометський СБК), музичний (головна сцена, стадіон «Черемош»), хореографічний (Іспаський СБНТД) жанри. Номінація «Кіно та фотомистецтво» - Кінотеатр м. Вижниця. Сцена на площі Героїв Майдану прийматиме читців-гумористів та солістів-виконавців обрядової гуцульської співанки (дримбарів, коломийкарів). Частуватимуть смакотою з гуцульської ватри біля стадіону «Черемош». Гуцульське декоративно-ужиткове та образотворче мистецтво можна буде переглянути у «Містечку майстрів» на Площі Героїв Майдану.

 

Діятиме гуцульський письменницький портал (презентація книг письменників, які пишуть на гуцульську тематику та на гуцульському діалекті). Місце проведення - Вижницька районна бібліотека, з 15.00 по 19.00.

 

О 18.00 на центральній сцені фестивалю - нагородження переможців та учасників фестивалю, з 20.00 - гала-концерт за участю кращих колективів з районів Гуцульщини та гостей фестивалю.

 

На Вічовому Майдані о 23.00 починається справжній гуцульський двіж.

 

1 вересня

 

На центральній сцені відбудеться закриття фестивалю і передача естафети наступному гуцульському місту. Початок о 14.00.

 

О 17.00 розпочнеться святкова забава, концерт за участю професійних артистів.

 

Довідково: міжнародний гуцульський фестиваль щорічно проходить в одному з міст етнографічного регіону Гуцульщини. Вижниччина вже вчетверте за історію фестивалю приймає гостей. Фестиваль має на меті розвивати та популяризувати традиційні види народного мистецтва, звичаї, обряди етнічної групи українців – гуцулів, підвищення соціального і мистецького статусу автентичного фольклору, виявлення самобутніх творчих колективів, окремих виконавців та майстрів образотворчого і декоративно-ужиткового мистецтва.

 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації