«Живий Вогонь» — легендарний етнофестиваль запрошує буковинців на Вінниччину творити дива

ЛАСКАВО ЗАПРОШУЮТЬ /


Одинадцятий рік поспіль на Вінниччині проходить Міжнародний фестиваль звичаєвої культури «Живий Вогонь». Його особливість — святкування Купайла за старим стилем, тобто в дні літнього сонцестояння, коли день найдовший, а в найкороту ніч трапляються дива. 

 

На фестивалі можна поринути в атмосферу давніх слов’янських звичаїв, розваг та магічних обрядів, навчитися древнім ремеслам, познайомитися з представниками різних народів, спробувати себе в козацьких бойових розвагах, пошукати кохання біля купальського багаття.

 

Чим дивуватиме «Живий Вогонь» 22 червня?

Гостями — представниками європейських народів (поляків, білорусів, литовців, та ін.), та українських етнічних груп — гуцулів, бойків, лемків, опілян, а також представників національних меншин. Усі вони презентують свої звичаї, пісні, танці, одяг, мову, з ними можна буде поспілкуватися, потоваришувати, або принаймні сфотографуватися.

Традиційним обрядом Подільського Купайла, у якому візьмуть участь всі учасники фестивалю. Разом ми древнім способом видобудемо з дерева живу іскру купальського вогню та запалимо багаття.

Познайомитись з автентичними ремеслами можа буде на виставці “Культура мого народу”.

На фестиваль завітають всесвітньо відомі хортицькі козаки та продемонструють свою майстерність вправлятись зі зброєю - шаблями, луками, батогами та гарматами. Гості фестивалю зможуть побачити неймовірну кількість козацьких бойових мистецтв, які сьогодні почали відроджуватись, від майстрів Запорозького Спасу. Заставлять перехопити дух кам’янець-подільські козаки-характерники своїми найвражаючими та найнебезпечнішими виступами, коли ходитимуть по вогняній дорозі та танцюватимуть на битому склі.

Зі славними козаками та дівчатами у купальських віночках можна буде сфотографуватись на тематичних локаціях в українському автентичному стилі. Вперше на фестивалі - “Галявина Вогню”, “Галявина Води”, “Там де цвіте папороть”, “Галявина щастя”, “Галявина поцілунків”, “Галявина врожаю та достатку”, “Козацька Січ”, “Дівоче щастя”.
 


В рамках фестивалю заплановано тематичний воркшоп “Культурна спадщина як джерело розвитку громади”, де голови громад отримають корисну інформацію від організаторів успішних проектів.

Хедлайнер фестивалю — відомий рок-гурт KOZAK SYSTEM. Свою участь також вже підтвердили рок-гурти “Не лізь, бо вб’є”, “Толока”, “Пан Карпо” та “Медовий Полин”.

Традиційно опівночі, після драйвового концерту відбудеться вражаюче видовищне вогняне шоу.

Всі охочі зможуть отаборитися на територію фестивалю з наметами та долучитися до вечірньої ватри напередодні фестивалю,поспівати та потанцювати.

Після основної частини фестивалю можна також лишитися в парку з наметом, аби вранці потрапити на одну з захоплюючих екскурсій по колоритних Якушинцях.

Не пропустіть найочікуванішу подію літа! У найдовший день року – 22 червня, у найуспішнішій громаді – с. Якушинці (5 км від Вінниці), з 12:00 і до півночі!

Живий Вогонь єднає Україну. Живий Вогонь єднає світ!

Організатор — Вінницький козацький полк ім. Івана Богуна
Фестиваль реалізовано за підтримки Українського культурного фонду та Вінницької ОДА 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації