У Чернівцях урочисто відкрили виставку гігантських писанок "Писанковий дивосвіт" (ФОТО)

ЯКА Ж КРАСА! / 


У Чернівцях на Центральній площі урочисто відкрили "Писанковий дивосвіт". Про це повідомляє molbuk.ua

До створення композиції долучилися буковинські митці, та керівники художніх шкіл. Упродовж двох тижнів писанки створювали директор художньої школи імені Миколи Івасюка Тетяна Гакман, художник Анатолій Житарюк, художник Мирослав Грицун, керівник студії образотворчого мистецтва Катерина Клефос та директор Центру культури "Вернісаж" Лариса Куваєва.
 

Оформляла "Писанковий дивосвіт" дизайнерка Наталія Бордіян.

 

 
Писанки милують око барвистістю, оригінальними візерунками та кольорами. Цікавою та незвичною є писанка під назвою "Всевидяче око", авторкою якої є художниця Лариса Куваєва.

"Я думала над тим, що я намалюю. У мене було близько шести ідей, з яких оця припала мені найбільше до душі. Захотілося в таких гарний час, в період змін створити саме таке писанку, яка б спостерігала за нами, оберігала нас від усього лихого і дарує добробут, злагоду та мир", - каже художниця.Третій рік до створення подібної композиції долучається Тетяна Гакман.

"В цьому році я написала писанку, яка називається "Душа" або "Любов". На ній намальовано дві пташки червоного кольору, які означають любов, благополуччя, достаток. Усе те, чого я бажаю чернівчанам і нашій Україні. Створення писанки – це імпровізація і ніколи не знаєш, якою вона врешті вийде", - розповідає Тетяна Гакман.Анатолій Житарюк каже, що над писанкою довелося попрацювати досить тривалий час.

"Справа в тому, що основа писанки у мене була дуже дефектна, з отворами. Тому, щоб довести основу до ладу я витратив тиждень на реставрацію", - повідомив він.А от з вибором ескізу були складнощі, адже ідей було дуже багато і вибрати було важко.

"Ідей було настільки багато, що я навіть розгубився і довгий час не міг визначитися, на якій з них сконцентрувати свою увагу. Ескізів було десь 30-40, тому вибирати було складно. Оскільки я дотягнув цю справу до останнього, то я зімпровізував. Цьогорічна моя писанка, як і минулорічна у квітах. Квіти у мене асоціюються зі святом. Якщо кажуть, що дітей знаходять в капусті, то я кажу, що мене знайшли в квітах. (посміхається, - авт.). Бо у мами навколо хати було все у квітах. Я в такому квітковому середовищі зростав і звичайно, що воно залишило відбиток у моїй душі. Цієї писанкою я хотів побажати чернівчанам надії. Попри усі негаразди у нашій державі, пропри різні смаки та погляди надіятися на краще", - каже художник. 
 
Фото МБ

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації