Гігантського кабана привезли до Вашківців маланкарі села Горбова (ФОТО+ВІДЕО)
КАБАН ДИКИЙ, ХВІСТ ВЕЛИКИЙ /
Більше трьох десятків колективів маланкарів зібрались у містечку Вашківці Все змішалось – коники, вікінги, індіанці та символ 2019 року – гігантський кабан. Таку переберію до Вашківці привезли маланкарі із румуномовного села. Тут поєднали давні костюми із сучасними, які вигадали і зробили самі. Юрій, маланкар с. Горбова, Герцаївський район: "Кабана каркас зробили із дерева, костюми самі шили , самі придумали образи, це наша команда", - інформує ІА АСС.
Маланка на Буковині вражає своїм розмаїттям. Фестивалі усе частіше нагадують карнавал. Маланкувати – робота непроста, учасники дійства починають ходити селами ще у ніч із 13 на 14 січня, а потім і увесь день.
Правило одне – у переберії участь беруть лише чоловіки.
На іншому боці площі міста традиційні маланкарі. Колядуватимуть і щедруватимуть аж до самого смерку. Орест Сіретський, мешканець Вашківці: "Як звично фестиваль завершується спаленням дідуха, феєрверком. А наші маланкарі ходять колядувати, щедрувати з рідними, щоб на рік дочекати цієї днини."
У Вижницькому районі м. Вашківці на традиційному святі Маланки сьогодні, 14 січня, маланкарі наділи маски Юлії Тимошенко та Дональда Трампа. Про це повідомляє molbuk.ua.
Маланкарі одягнули також ряси монахинь.
Нагадаємо, сьогодні у містечку відбувся традиційний обласний фестиваль "Вашківецька Маланка", в рамках якого пройшли конкурси маланкарів, представлення колективів, у тому числі й з-за кордону.
Фото АСС і МБ
-
Народні прикмети 21 квітня – що обов’язково треба зробити в Поливаний (Мокрий) понеділок
-
У Глибоці на Буковині малюють унікальні каруковані писанки
-
У Чернівцях відбувся інклюзивний великодній захід “Розпис буковинських писанок” у межах проєкту “Захистимо дітей”
-
Великодній кошик: що категорично не можна нести святити
-
У Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту розпочався етнографічний проект «Сила Великодня».
-
У Музеї просто неба у Чернівцях відбулося красиве етнографічне свято «Буковинське Пущення»