Житель Драниці Валерій Масловський, який був за декілька метрів від місця провалля і фактично запобіг катастрофі потяга, поділився своїми думками з БукІнфо

ПРИМХИ ПРИРОДИ

Відновлювальні роботи на залізничній колії поблизу Драниці підходять до завершення. Якщо відправка потяга на Київ сьогодні ще може бути з Мамалиги (інформація уточнюються), то завтра вранці, як очікують, столичний потяг уже прибуде на чернівецький вокзал.

Дві безсонні ночі і два дні знадобились працівникам Чернівецької дистанції колійних робіт, щоб засипати провалля, яке утворилось просто під залізничним полотном.

Як повідомляють в «Укрзалізниці», щоб відновити полотно, довелось засипати у вирву 220 кубометрів щебеню і 225 кубометрів бутового каменю.

(УВАГА! На відео - ненормативна лексика робітників! 18+)

У ці хвилини фахівці проводять баластування колій. Першим по відновленій колії проїхала техніка, що була задіяна на відновлювальних роботах.

Відновлювальні роботи на залізничній колії поблизу Драниці підходять до завершення
Відновлювальні роботи на залізничній колії поблизу Драниці підходять до завершення
Відновлювальні роботи на залізничній колії поблизу Драниці підходять до завершення
Відновлювальні роботи на залізничній колії поблизу Драниці підходять до завершення

Як повідомили нашому кореспонденту, щонайменше на один місяць буде встановлено цілодобовий нагляд за технічним станом відновленої частини земельного полотна. На перших порах тут чергуватимуть і волонтери-рятувальники з Мамалигівської СТГ, повідомив голова тамтешньої громади Аркадій Шова. Такі заходи безпеки аж ніяк не завадять, оскільки ця ділянка залізниці проходить поруч з двома великими печерами – «Попелюшка» і «Буковинка».

Буквально за сто метрів від полотна – величезна вирва просто серед кукурудзяного поля, трохи далі – ще одна, місцеві скидають сюди сміття, як розповідає один з чоловіків, вивантажили одинадцять тракторів коріння з викорчованих садів – і сліду їхнього немає.

Буквально за сто метрів від полотна – величезна вирва просто серед кукурудзяного поля, трохи далі – ще одна, місцеві скидають туди сміття
Буквально за сто метрів від полотна – величезна вирва просто серед кукурудзяного поля.

У тому, що на залізниці того недільного вечора не сталось трагедія, заслуга саме місцевих жителів.

Драничанин Валерій Михайлович Масловський був за декілька метрів від місця аварії, коли почався обвал. Чоловік ішов на полювання, саме піднімався стежкою через колію: «І раптом такий гуркіт, ніби обвалюється хата (в цих місцях таке було після повені 2008-го), земля сипалась у прірву, як борошно через сито». Звичайно, було страшно, каже чоловік, ноги прогиналися, але ще страшніше – від думки, що може бути, якщо раптом поїзд.

Драничанин Валерій Михайлович Масловський був за декілька метрів від місця аварії, коли почався обвал.

Можна сказати, у перші хвилини після обвалу саме Валерій Михайлович керував рятувальною операцією. Одразу став телефонувати на станцію "Мамалига". Одного з товаришів, що вже перейшов залізницю, відправив на станцію «Драниця» - раптом з Новоселиці рухається потяг, іншого - в сторону Мамалиги. Тим часом на станцію в Новоселиці заходив товарний потяг, що рухався в бік кордону, а за дві години мав пройти "київський". Фактично Валерій Михайлович врятував сотні життів. "Мене лікарі двічі повертали до життя, це Боже провидіння, що і мені судилось виконати таку місію", каже цей скромний чоловік, який нічого героїчного в своїх діях не вбачає. Як і не має особливого страху перед тим, що під землею: «Тато розповідав, що колись тут під землю пішла частина села з церквою, старші люди розповідають, що в озері, яке утворилось на тому місці, в ясну погоду можна було розгледіти куполи і хрест», - у мене мурашки по шкірі, а люди тут живуть.

«Драниця, Стальнівці і Подвірне – в небезпечній зоні, - зазначає голова Мамалигівської громади Аркадій Шова. – Тут, як на пороховій діжці, у будь-яку мить може статись обвал. Потрібні детальні геологорозвідувальні обстеження, але громада самотужки їх не зможе оплатити, сподіваємось на допомогу держави». Якщо, звичайно, державі, чи радше, тим, хто в ній при владі, буде до периферійної Драниці з Подвірним.

Ганна ВАКАРЧУК, журналістка, Новоселиця.
Спеціально для БукІнфо (с)
Фото Алли Мазур

P.S. Як повідомила щойно БукІнфо Ганна Вакарчук, станом на 17.30 21 вересня залізничний перегін відкрили. "Київський" потяг порожняком рушає з Мамалиги на Чернівці, щоб забрати пасажирів.


Коментарі:
Більше новин по темі: