У Новоселицькому районі зафіксували новий спалах африканської чуми свиней

Протягом 25-26 квітня у господарстві АПОП "Золотий колос" с. Строїнці на Новоселиччині стався падіж 4 свиноматок. Ще 16 свиноматок абортували на різних термінах вагітності.

Про це повідомляє керівниця Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області Анжела Косован на своїй сторінці у Фейсбук.

За її словами, 26 квітня 2021 року до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області надійшло письмове повідомлення з Новоселиці про те, що протягом 25-26 квітня в господарстві АПОП «Золотий колос» с. Строїнці стався падіж 4 (чотирьох) свиноматок та 16 (шістнадцять) свиноматок абортували на різних термінах супоросності.

Фахівці провели епізоотичне розслідування випадку загибелі свиней. Одночасно провели патологоанатомічний розтин, при якому встановлені патзміни характерні для АЧС.

​28 квітня діагноз на Африканську чуму свиней був лабораторно підтверджений, після чого затвердили план-заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання у свиногосподарстві АПОП «Золотий колос» с. Строїнці Новоселицької територіальної громади.

Африканська чума свиней (АЧС) - одне з найбільш небезпечних вірусних захворювань, так як проти нього відсутні ефективні специфічні засоби профілактики (вакцини) та лікування. Сприйнятливі тварини - дикі та свійські свині. Вірус АЧС не передається людині і є безпечним для її здоров’я.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації