Що може статися, якщо Росія вдарить ракетами по дамбі Київського водосховища - відповідь гендиректора «Укргідроенерго» Ігоря Сироти

У командуванні ЗСУ вважають, що окупанти націлені здійснити ракетну атаку по дамбі Київського водосховища. Про це розповіло NV джерело у керівництві ЗСУ.

«Є інформація, що вони будуть намагатись ударити по київській дамбі», — розповів співрозмовник у Генштабі на умовах анонімності.

За його словами, відомство «розглядає цю загрозу як реальну».

Там вважають, що повністю знищити дамбу росіянам не вийде, але ті можуть намагатись пошкодити деякі критичні елементи.

«Ми бачили це повідомлення [про можливу атаку на дамбу] в російській пропаганді. Ми вже неодноразово пересвідчились, що коли вони анонсують — вони звинувачують Україну, звичайно, але це вони прикривають свої дії», — розповів редакції представник Генштабу.

12 липня у Міністерстві закордонних справ РФ заявили, що Україна нібито готує підрив дамб Київської ГЕС та Канівського водосховища, щоб «звинуватити в цьому Росію».

Водночас, гендиректор «Укргідроенерго» Ігор Сирота в інтерв’ю виданню Forbes Україна, відповідаюч на запитання, чи здатна росія зруйнувати Київську та Канівську ГЕС, відповів наступне:

Такі заяви більше схожі на залякування українців.

Наші станції надійно захищені. Найбільші українські ГЕС практично неможливо зруйнувати ззовні. Лише якщо скинути на них кілька авіаційних бомб – для цього росіяни мали б залетіти на територію України на літаках. Київська та Канівська ГЕС розташовані у центрі України, далеко від лінії фронту, тому авіація ворога навряд зможе наблизитись. Це вкрай малоймовірний сценарій.

Каховську ГЕС вони змогли підірвати зсередини, тому що вона була ними окупована. Завезли туди сотні кілограмів вибухівки.

Якщо літаки все ж залетять і скинуть ці бомби, яким буде максимальний масштаб затоплення, які населені пункти постраждають?

У нас є різні моделювання ситуації, щоб не призвести до великого підтоплення: як спрацьовувати по цілому водосховищу, як пропускати воду.

З такою підготовкою у найгіршому випадку може затопити підвали у деяких районах Києва, прилеглих до Дніпра. Але при цьому, звичайно, на певний час зникне можливість генерувати електроенергію та подавати прісну воду.

Ігор Сирота очолює Укргідроенерго з 2011 року /з особистого архіву
Гендиректор «Укргідроенерго» Ігор Сирота заспокоїв киян щодо захисту Київської ГЕС Фото з особистого архіву

Якщо Росія вдарить не КАБами, а менш потужними ракетами по дамбі, і вони не зруйнуються повністю, але зазнають значних пошкоджень. Які наслідки це матиме?

Навіть якщо росіяни зруйнували б київські дамби, наслідки не мали б такого характеру, як це було на Херсонщині. Тому що Київське та Канівське водосховища практично в шість разів менші, ніж Каховське.

Якби минулого року ми контролювали всю Херсонщину і Нову Каховку, то наслідки підриву Каховської ГЕС були б меншими. Ми мали б близько пʼяти годин, щоб евакуювати людей. Але шкоду екології уже б ніхто не міг зупинити – цю екологічну катастрофу ми вважаємо за рівнем другою після Чорнобиля.

У випадку значного пошкодження від ракет може відбутися спрацювання водосховища – люди наближених населених пунктів залишаться без води. Але катастрофічних наслідків, як на Херсонщині, не буде.

Кілька ракетних ударів в одне місце можуть пробити отвір у дамбу, звідки виходитиме вода. Натомість у Каховській ГЕС була практично зруйнована вся станція і 12 водозливних затворів. Це був дуже великий проток. Такого ракетними ударами досягти неможливо, - зазначив Сирота.


DIM RIA
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації