Росія підготувала все для теракту на Запорізькій АЕС — Зеленський

Росія розглядає сценарій терористичного акту на окупованій нею Запорізькій АЕС й «все для цього підготувала». Такі дані розвідки озвучив президент Володимир Зеленський у відеозверненні у четвер, 22 червня.

За його словами, усі лідери знають, що відбувається на ЗАЕС: Росія окупувала станцію, прикриває нею обстріли сусідніх міст, тримає там зброю і військових.

«Зараз наша розвідка отримала інформацію про те, що Росія розглядає сценарій терористичного акту на Запорізькій атомній електростанції з викидом радіації. Вони все підготували для цього», — заявив Зеленський.

Він нагадав, що радіація може поширитися й на інші країни. Київ передає всю інформацію та докази міжнародним організаціям і партнерам зі всього світу — Європі, США, Китаю, Бразилію, Індія, Африці, арабським країнам.

«Жодних терактів на атомних станцій ніколи, ніде не повинно бути. Цього разу не має бути як із Каховкою: світ попереджено, отже, світ може і повинен діяти», — наголосив Зеленський.

Інфографіка: NV

20 червня керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов заявив, що російські війська додатково замінували Запорізьку АЕС, зокрема охолоджувач.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі раніше казав, що підрив Каховської ГЕС загрожує роботі ЗАЕС. За його словами, є ризик залишитися без необхідного рівня води для охолодження реакторів вже за кілька тижнів. 15 червня він сказав, що ситуація на ЗАЕС «серйозна», але її намагаються «стабілізувати».

Читайте також: Підрив росіянами Каховської ГЕС. Сподіваюся, що окупантам вистачило мізків, аби скласти мапи мінувань — експертка про ситуацію на ЗАЕС
В Енергоатомі повідомляли, що, незважаючи на підрив Каховської ГЕС російськими окупантами, ситуація навколо Запорізької АЕС залишається контрольованою, води у ставку-охолоджувачі достатньо для забезпечення потреб станції.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації