Налаштуйтеся: відключення світла розтягнеться на тривалий час - Укренерго (Графік відключень на Буковині 17 травня)
Ситуація в енергетиці країни - критична. Нині в Україні продовжують діяти тимчасові обмеження на використання електрики, які можуть тривати ще мінімум два місяці. А деякі фахівці прогнозують доволі песемістичний варітант - це затягнеться на рік, півтора.
Згідно з інформацією від радника прем'єр-міністра та члена ради спостерігачів НЕК "Укренерго" Юрія Бойка, поточні обмеження можуть тривати мінімум до серпня поточного року. На прес-конференції він зазначив, що поточні обмеження, що розпочалися 14 травня, найімовірніше, будуть нашою реальністю до серпня, пише Діалог.
Очікується, що до серпня - вересня ситуація трохи покращиться завдяки різним факторам, включаючи завершення ремонтних робіт на атомних станціях та наявність значної кількості сонячної енергії в енергосистемі, до того ж у цю пору року погода зазвичай тепла.
Бойко також наголосив, що необхідно бути готовими до того, що все літо доведеться прожити в умовах обмеження електроенергії.
Він додав, що якби не холодна погода у травні, обмеження могли б розпочатися дещо пізніше. Нагадаємо, ситуація в енергосистемі критична через безперервний обстріл РФ з інфраструктури України та несприятливі погодні умови.

Аварійні відключення споживачів — наслідок величезних проблем, створених ракетними і дроновими атаками ЗС РФ в березні, кажуть експерти, і додають: тоді росіянам вдалось вибити з енергосистеми 8 ГВт потужностей через влучання по ДніпроГЕС та кількох теплових електростанціях, пише у своєму аналітичному матеріалі видання Фокус.
"Основна причина і першочергова причина — це знищення енергетичної інфраструктури росіянами. Все інше — це вже наслідки цієї причини. Дійсно, дефіцит у нас критичний, він вже давно критичний. Після потужних обстрілів 21-22 березня, коли була зруйнована ДніпроГЕС, а потім вже були обстріли по теплових електростанціях. Безумовно, нас трошечки рятує те, що пішло потепління, що сонця багато, сонячні електростанції запрацювали, а також здійснювався імпорт електричної енергії", — зауважив у коментарі Фокусу директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
На найближчий час експерти, на жаль, оптимістичних сценаріїв не мають, кажуть, що і в червні, і в липні на українців очікують графіки відключень
Він зазначає, що останнім часом генерація сонячних станцій скоротилась через хмарність, похолодання змусило споживачів частіше використовувати електрообігрів, а промисловість не викуповувала повністю імпорт, які можливо викуповувати, і всі ліміти, які Україна має для імпорту, не використовувались. Сукупність кількох чинників призвела до потреби відключати усіх споживачів — як промислових, так і побутових.
За словами Олександра Харченка, зараз дефіцит в енергосистемі сягає 2-2,5 ГВт. Фактично, цей дефіцит майже дорівнює обсягу виробництва Рівненської АЕС (має чотири блоки сумарною потужністю 2,83 ГВт). На найближчий час експерти, на жаль, оптимістичних сценаріїв не мають, кажуть, що і в червні, і в липні на українців очікують графіки відключень. "Реальність полягає у тому, що не тільки буде проблема влітку, що люди увімкнуть кондиціонери, і не тільки люди, але й торгівельні, офісні приміщення і таке інше. Але це збігатиметься з виходом у ремонтну кампанію кількох атомних блоків Енергоатому. Тому ситуація в червні, в липні, практично упродовж всього літа, особливо, мабуть, в липні, в серпні, буде, мабуть, ще більш напружена, ніж зараз", — розмірковує Володимир Омельченко.
Загалом експерти прогнозують складну ситуацію в енергосистемі не лише на найближчі три місяці, але й на найближчі 2 або навіть 3 роки.
"Загальний дефіцит на сьогодні десь 2,5 ГВт. Тому дефіцит на найближчі півтора-два роки має стати звичним для української енергосистеми. Для українських споживачів так само має стати звичним обмеження подачі електрики щонайменш в пікові години споживання. А це із 06:30 ранку і до 09:30, а ввечері десь з 18:00 до 22:00-23:00 години. Знову ж таки, треба просто змиритись з тим, що 10-15% споживачів будуть в режимі відсутності електрики по півтори-дві години", — каже Олександр Харченко.

Експерти прогнозують складну ситуацію в енергосистемі не лише на найближчі три місяці, але й на найближчі 2 або навіть 3 роки.
На жаль, подолати суттєвий дефіцит до початку нового опалювального сезону навряд чи можливо. Проте деяка допомога енергосистемі, дійсно, буде надана як з боку міжнародних організацій, так і з боку уряду та донорських програм. Перш за все, йдеться про можливе відновлення частини зруйнованих блоків ТЕС. По-друге, кажуть опитані Фокусом експерти, є сподівання на підключення до системи низки газопоршневих і газотурбінних станцій.
"Процес триває, допомагає USAID, закупили десятки генерацій них установок. Невеликої потужності, але все рівно це певна допомога. Також на Харків йде певне обладнання від міжнародних донорських організацій. Тому ситуація складна і зараз будемо сподіватись, що загальними зусиллями зможемо підготуватися до опалювального періоду та забезпечити необхідний мінімум потреб і населення, і промисловості, але часу залишилося не так багато", — зазначає Володимир Омельченко.
-
На Буковині знайшли тіло курсанта з ознаками вогнепального поранення. Він навчався в Академії держприкордонслужби у Хмельницькому
-
У Оршівцях водій на "Мерседесі" на смерть збив 46-річного чоловіка
-
Увага, розшук дитини! Поліція Буковини розшукує 13-річну Еріку Руснак, яка зникла у передмісті Чернівців
-
Поліція розшукує Людмилу Голинську з Одещини, яка викрала свою онучку Софію і може перебувати у Чернівцях
-
Від холодної смерті врятували трьох буковинців призовного віку, які вирвалися у негоду в гори і заблукали
-
У Дністровському районі - спалах африканської чуми у свиней. Вже зафіксовано до 70 випадків загибелі диких та свійських тварин