Каховську ГЕС повністю зруйновано рашистами. Станція відновленню не підлягає. Підтоплення Херсонщини. Що буде з наступом?

Вночі 6 червня російськими окупаційними військами здійснено підрив Каховської ГЕС. Внаслідок підриву машинної зали зсередини Каховську ГЕС повністю зруйновано. Станція відновленню не підлягає. Про це повідомляє Укргідроенерго.

За попереднім прогнозом очікується спрацювання водосховища впродовж наступних чотирьох днів.

«Станом на 9:00 6 червня рівень води в Каховському водосховищі стрімко знижується, розпочалась евакуація населення з потенційних районів затоплення», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що неконтрольоване зниження рівня водосховища є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Зараз станційний ставок-охолоджувач наповнений. Український персонал ЗАЕС моніторить усі показники.Російські окупанти зізналися в тому, що 6 червня підірвали Каховську ГЕС на Херсонщині. Горде зізнання в техногенному теракті окупант Єгор Гузенко (позивний Тринадцятий) опублікував у соціальних мережах.

«Скільки я говорив, що греблю взірвуть, а мені не всі вірили… З тактичною точки зору про наступ на херсонському напрямку «хохли» можуть забути, а зараз питання в тому, як ефективно евакуюються наші хлопці (окупанти – «Главком») з підтоплених островів. Питання в цьому», – вихваляється окупант.

Російський терорист додав, що якщо евакуація пройде «без потєрь», то треба підірвати всі греблі на Дніпрі. Він радісно призиває продовжувати чинити техногенні катастрофи в Україні.


У "Енергоатомі" заявили, що підрив російськими окупантами Каховської ГЕС ставить під загрозу безпечну експлуатацію Запорізької АЕС. Рівень води у Каховському водосховищі, яке використовується для охолодження реакторів станції, стрімко знижується.

Поки ситуація контрольована, однак загроза для ЗАЕС зберігається. Про ситуацію станом на ранок 6 червня розповіли в "Енергоатомі".

"Вночі 6 червня 2023 року російські окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС. Внаслідок підриву рівень води в Каховському водосховищі стрімко знижується, що є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Зараз станційний ставок-охолоджувач наповнений: станом на 8:00 ранку рівень води становить 16,6 метра, і цього достатьно для потреб станції", – зазначили в "Енергоатомі".

Там також додали, що український персонал на ЗАЕС моніторить усі показники, наразі ситуація на станції під контролем.

Відстежують ситуацію на ЗАЕС та експерти МАГАТЕ. Вони зазначають, що поки що безпосереднього ризику для ядерної безпеки атомного об'єкта немає.


Зазначається, що окупанти також підірвали турбіни та генератори Каховської ГЕС – це збитки щонайменше на мільярд доларів, не рахуючи витрат на відновлення греблі.

Через кілька годин після катастрофи вода сягнула вже деяких населених пунктів. Під загрозою опинилися території як правого, деокупованого берега Херсонщини, так і лівого. В основному – саме лівого, тому що він розташований нижче. Журналіст Риженко о 07:35 повідомив, що вода піднялася вже на 1,5 метра, але не уточнив, де саме спостерігається цей рівень.

Окупанти підірвали Каховську ГЕС, під загрозою затоплення до 80 населених пунктів: Зеленський скликає екстрене засідання РНБО (оновлюється)

Мікрорайон Корабел в Херсоні знеструмили з метою безпеки. Також у подальшому там вирішили відключити газопостачання.

Очільник Миколаївської ОВА повідомив, що підтоплення Кінбурнської коси через підрив ГЕС не буде, але теоретично може підтопити дорогу і тимчасово півострів може стати островом.

Евакуація населення

Близько 06:45 голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін заявив, що через 5 годин вода дістане критичного рівня. Людей він закликав зібрати найнеобхідніші речі та покинути небезпечні райони. Евакуюватися попросив і мешканців тимчасово окупованої території регіону.

Окупанти підірвали Каховську ГЕС, під загрозою затоплення до 80 населених пунктів: Зеленський скликає екстрене засідання РНБО (оновлюється)

У Міністерстві внутрішніх справ заявили, що підрозділи Національної поліції та ДСНС Херсонської області підняті по тривозі для оповіщення та евакуації цивільного населення із потенційних зон затоплення на правобережній частині річки Дніпро.

Йдеться про села Миколаївка, Ольгівка, Львове, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове й частково місто Херсон – мікрорайон Корабел на Карантинному острові.

Засідання РНБО

Президент Володимир Зеленський скликав екстрене засідання Ради національної безпеки та оборони через підрив дамби Каховського водосховища. Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

Окупанти підірвали Каховську ГЕС, під загрозою затоплення до 80 населених пунктів: Зеленський скликає екстрене засідання РНБО (оновлюється)

Очільник Офісу президента Андрій Єрмак назвав дії російських терористів екоцидом. За його словами, вони несуть загрозу Запорізькій атомній електростанції, яка перебуває під окупацією.

Це підтвердили в компанії "Енергоатом", пояснивши, що ситуація ставить під загрозу безпечну експлуатацію станції. Все тому, що рівень води у Каховському водосховищі, яке використовується для охолодження реакторів, стрімко знижується.

Президент Володимир Зеленський засудив ще один терористичний акт із боку Росії. Він заявив, що повернути безпеку українцям допоможе тільки перемога у війні.


ПІДРИВ ГРЕБЛІ КАХОВСЬКОЇ ГЕС: на фронті будуть масштабні зміни?Знищення ГЕС. Путін знову повторює за Гітлером

Російський диктатор хоче перевершити свого німецького вчителя?. Фото з відкритих джерел

Російські нацисти планомірно знищують Україну

Знищення Каховської дамби – це чергове повторення Путіним в Україні тактики «випаленої землі» Гітлера за 80 років

З листа рейхсфюрера СС Генріха Гімлера фюреру СС та поліції в Україні Прюцману від 7.09.1943

«Дорогий Прюцман!

Треба зробити так, щоб при відступі з України там не залишилось жодної людини, жодної тварини, жодного граму зерна, жодного метру залізничної колії, щоб не вцілів жоден будинок, не зберіглась жодна шахта та жоден колодязь. Противнику має дістатись тотально випалена та спустошена країна.

Хайль Гітлер!»

Російські нацисти планомірно знищують Україну. Мета Путіна, так само як і Гітлера, це зробити Україну непридатною для життя, щоб послабити Україну та змусити припинити спротив. Ніяких інших політичних цілей Росія не має, усе підпорядковано тільки цьому.

Саме тому вони ведуть війну проти міст, сел, дамб, людей.

Росія веде війну проти життя, Путін очолює цю війну як Гітлер 21 сторіччя.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації