Результати тестування митників: Буковинська митниця опинилася серед лідерів

Тестування посадовців Державної митної служби як перший етап кадрової реформи української митниці дало очікувані результати. Дві третини службовців склали тестування, яке оцінювало знання законодавства, загальні здібності і благонадійність. Серед них – 56 відсотків працівників, яких було без зауважень рекомендовано до подальшої служби. Ще 10,7 відсотка були рекомендовані умовно, - про це пише "Економічна правда".

Водночас 33 відсотки учасників з атестацією не впоралися. Їх не рекомендували до служби (10,5%), або ж перевірка не дала однозначної відповіді (близько 20%).

Висновки за підсумками тестування Держмитслужба використовуватиме в подальшій кадровій політиці.

Під час тестування митники мали підтвердити кваліфікацію і благонадійність. Саме таку мету заклали в реформу її розробники: Міністерство фінансів, Держмитслужба та експерти, залучені Міжнародною організацією з міграції (МОМ) та Посольством США в Україні, за підтримки яких здійснюється проєкт із тестування посадових осіб митних органів.

"Серед усіх працівників, яких за результатами тестування зараховано на контрактну основу в єдину юрособу Держмитслужби, першими на початку піврічного випробувального терміну перевірку на доброчесність пройдуть ті посадовці митниць, які були відсторонені від виконання службових обов'язків внаслідок можливих контактів з особами, на яких накладено санкції Ради національної безпеки та оборони. Передбачається можливість проходження поліграфа", – пояснив заступник голови Держмитслужби Владислав Суворов.

Статистика як показник успішності реформи

Загалом у тестуванні взяли участь понад 9 тис осіб. З-поміж них близько 500 учасників показали відмінний результат, понад 500 учасників не впоралися із завданнями на знання законодавства, ще 777 провалили тест на загальні здібності. Таким чином, понад 17 відсотків службовців не були допущені до третього етапу – перевірки на благонадійність.

Найкращі знання з перших двох модулів продемонстрували працівники Буковинської, Енергетичної та Дніпровської митниць, де успішні результати отримали понад 90 відсотків учасників.

Найнижчі результати – у службовців Чорноморської митниці (Херсонська область) – 24,7 відсотка, Галицької митниці (Тернопільська область) – 27,8 відсотка та Координаційно-моніторингової митниці – 31,2 відсотка.

Із тестуванням на благонадійність впоралися 56 відсотків учасників, ще близько 11 відсотків було "умовно рекомендовано" до подальшої служби.

У лідерах опинилися Подільська (Хмельницька область), Північна (Чернігівська область) та Київська (Черкаська область) митниці, де показник благонадійності працівників становив 75, 65 та 69 відсотків відповідно.

Аутсайдери – Азовська, Галицька (Івано-Франківська область) та Східна митниці (22%, 16% та 18% неблагонадійних працівників відповідно).

За підсумками всіх трьох раундів тестування першість посіли Буковинська, Поліська та Північна митниці, де на відмінно з усіма завданнями впоралися від 8 до 9 відсотків працівників.

"Концепція тестування за новою методикою себе повністю виправдала. У першу чергу – ідеологічно, адже головним завданням було обрати найбільш фахових працівників і максимально очистити службу. Близько 67 відсотків працівників, що повністю або в основному відповідають очікуваному рівню кваліфікації, – це достойний показник. Упевнений, що використання цієї методики і надалі буде надійним механізмом відбору гідних кандидатів для роботи на митниці", – наголошує керівник проєктів у сфері управління кордонами Представництва МОМ в Україні Роман Горбовий.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації