"Якщо люди 5 хвилин на день торкатимуться мистецтва, то вони стануть трішечки щасливішими: письменниця і мисткиня Христя Венгринюк провела у Чернівцях цікавий онлайн майстер-клас (ФОТО)

ТВОРИТИ ПРЕКРАСНЕ /

В Чернівцях відбулася онлайн-зустріч із українською письменницею, художницею, громадською діячкою та головною редакторкою дитячого арт-видавництва «Чорні вівці» Христиною Венгринюк. Під час зустрічі, зокрема, обговорювали важливість та види арт-терапії в карантинних умовах.

Сама ж Христина Венгринюк розповідає, що зацікавилася психологією ще 10 років тому, коли жила в Польщі. Вона захворілі психологічно, бо багато вчилася і працювала. Почала активно досліджувати психологічні розлади і різні стани тривожності.

«Як би мене це не торкнулося, я б не знала чи мені довелося у подальшому житті цікавитися цією темою. Почала вивчати, читати. Одного дня, коли я писала свою дисертацію я подумала, що хочу рухатися цьому напрямку. Пізніше проводила багато часу у лікарні ім. Павлова що у Києві, спостерігала як з людьми проводять атр-терапевтичні групи,» - додала Христина.

 

 

Вона наголосила, що арт-терапія - це сцілення душі через мистецтво. Якщо щодня робити різні види діяльності із цієї методики, то людина зможе розслабитися і відпочити як фізично, так і морально.

«Зараз, під час карантину, всім потрібна арт-терапія. Тому треба пробувати і шукати своє. Тільки ти починаєш це робити, то у процесі отримуєш задоволення, а найважче – це почати. Я співчуваю тим людям, які зараз не займаються мистецтвом, я не знаю чим вони рятуються у такий складний час,» - розповіла Христина Венгринюк.

 

 

Також спікерка озвучила, на її думку, три найголовніші пункти, які нас тримають у балансі із собою: духовність ( не лише у плані віросповідання), спорт та мистецтво. Щоденно маючи ці три компоненти, ми будемо психічно і фізично здоровими.

Вона розповіла про декілька видів діяльності арт-терапії, які можуть зацікавити.

 

 

«Атр-терапевтичним може бути готування, а особливо залучати до цього дітей, тому, що випічка і готування – це теж мистецтво, просто воно по-іншому відображається. Також допомагає алмазна вишивка, коли ми приклеюємо яскраві камінці на відповідні цифри паперу чи полотна. У цей період я не обходжуся без гарячого пістолету, яким можна творити картини, різні візерунки покриваючи фарбою,» - розповіла психологиня.

Христина розповіла, що роблячи один із видів арт-терапевтичної діяльності, можна відволіктися, навіть забути на деякий час про неприємності. Особливу увагу звернула на Пасхальні свята, пропонуючи накупити яєць, розмалювати їх і комусь подарувати.

 

 

«Найекстравагантніше з того, що я робила – це колаж із свого волосся і пакетів. Мені треба було спеціального рельєфу, але ниток під руками не було. Я розчесалася, зібрала своє волосся із щітки і все замазала фарбою, зробивши потрібний мені рельєф. Потім із перемішаного із фарбами пакета зробила гори. Недавно я почала додавати гербарій,» - Христина Венгринюк поділилася своїми спогадами, які вона робила з одним із видів діяльності арт-терапії.

 

 

Під час онлайн-зустрічі був проведений майстер-клас із створенням свого колажу, елементи для якого були завчасно підготовлені. Його суть у тому, щоб вирізати або нарвати із журналів візерунки і приклеювати на фоновий аркуш, щоб зобразити візерунок, який буде нести у собі прихований сенс. 

Даяна ГРУБЕР, студентка ЧНУ ім. Ю.Федьковича

Фото автора. Використано світлини Христі Венгринюк


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації