У Вернісажі відкрилась виставка українського та французского художника Темістокля Вірсти «Потік свідомості».

Меморіальний мистецький проєкт, присвячений відзначенню 100-ї річниці від дня народження видатного французького художника українського походження з Буковини, Темістокля Вірсти.

Виставка художніх творів Темістокля Вірсти та відомих українських художників-учасників проєкту: Орисі Вірсти, Святослава Вірсти, Олександра Літвінова, Лариси Куваєвої, Марини Рибачук, Анатолія Фурлета, Сергія Колісника, Тетяни Павлик, Галини Отчич, Ігоря Юрченка.

Темістокль Вірста (1923 – 2017 рр.) народився у с. Іспасі на Буковині. Навчався в середній (румунській гімназії) та мистецькій школах в Чернівцях. Брав приватні уроки малюнку у відомих буковинських художників – іпресіоніста Броніслава Урбанського та експресіоніста Лева Грушки.

У 1940 році покидає Україну і після 10 років поневірянь, концтаборів і примусових робіт опинився в Парижі без засобів до існування. Він починав свій шлях у мистецтві в галузі декоративного живопису. У ці роки у мистецькому середовищі французької столиці почав формуватися новий мистецький напрямок, який проголосив своїм головним завданням абстракцію. Вірста активно сприйняв цю новацію, яка віднині стає суттю його творчості. Малярство Вірсти – породження творчої уяви.

Художника добре знають за межами Франції. Починаючи з 1950-х років він бере участь у виставках в Швейцарії, Італії, Бельгії, Данії, США. Його твори є в музеях, університетах, галереях і приватних колекціях.

Перша виставка Вірсти відбулася в Києві з 15 жовтня по 15 листопада 1997 року. На ній експонувалося близько 100 творів.

Крім Києва вона була показана в Харкові, Донецьку, Полтаві, Одесі, Тернополі, Львові.

За багаторічну сумлінну працю у царині розвитку українського образотворчого мистецтва та архітектури, видатний особистий внесок у справу популяризації кращих взірців національної культури в Європі та світі, активну пропаганду української національної ідеї та свідому патріотичну позицію Темістокля Вірсту нагороджено (посмертно) Почесною відзнакою Чернівецької обласної ради «За заслуги перед Буковиною»

Організатор події: Обласна рада та Центр культури "Вернісаж" Vernissage Culture Center

Степан КАРАЧКО, краєзнавець
Світлини автора


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації