"У мій будинок влучив снаряд". У Чернівцях В'ячеслав Хабайло презентував вражаючу фотовиставку про злочини росії проти українців

У культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука відбулося відкриття документальної фотовиставки відомого журналіста, режисера В'ячеслава Хабайла – «В мій будинок влучив снаряд».

Глядачам представлено 80 фоторобіт, які митець відзняв на Київщині - у Бородянці, Бучі, Андріївці та Ворзелі. Фотороботи показують наслідки російської окупації, яка принесла в Україну знищені життя, тотальні руйнування, терор. Кожна світлина – це історія й документальне підтвердження геноциду українців.

Поруч із зруйнованим, звичним світом людей, В'ячеслав Хабайло показує й незламність українського народу та перемогу життя над смертю. Крім фотовиставки автор відзняв матеріал й для документального фільму, над яким зараз працює.

Під час відкриття було представлено також 10 футболок з авторськими світлинами фотовиставки. Зауважимо, що кошти з їх продажу будуть спрямовані на реабілітацію чернівчанина Василя Крауса, який перебував на передовій з початку повномасштабного російського вторгнення та був поранений 3 червня під Лисичанськом. Зараз військовий потребує додаткової операції. Першу футболку придбав голова Чернівецької військової адміністрації Руслан Запаранюк. Всі охочі також можуть долучитися до благодійності.

Фото надане В'ячеславом Хабайлом

Голова Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк, який також відвідав фотовиставку, придбав футболку з лелекою. Як розповів В’ячеслав Хабайло, лелеки не покидали свої домівки навіть тоді, коли росіяни бомбили село Андріївку, де автор власне й відзняв цю фотороботу. “Це дуже символічно”, - каже митець.

У коментарі БукІнфо В'ячеслав Хабайло розповів, що неймовірно вдячний компанії "Brаnda" та особисто її директору Денису Левченку, який безкоштовно виготовив фотороботи для цієї та попередньої фотовиставки - "Пам'ятаємо. Не забудемо", яка була присвячена полеглим буковинським бійцям у боротьбі з рашистами.

Митець зазначає, що ідеєю виставки є продовження теми висвітлення війни: "Все, що ви бачите – це історія й докази злочинів росії в Україні. Кожна фоторобота передає свій характер, емоції. Люди, з якими ми спілкувалися вражають своєю силою. Вони надзвичайно багато втратили у цій війні, але не втратили людяності та благородності."

Зауважимо, що фотовиставка "У мій будинок влучив снаряд" триватиме тиждень у Культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука. Опісля автор планує презентувати роботи у країнах ЄС.

Альона ЧОРНА, спеціально для БукІнфо (с)
Фото авторки та Сергія Зарайського

P.S. Вячеслав Хабайло завдячує своєму другу Руслану Домніцаку за організацію поїздки.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації