«У кожній особистості міг віднайти щось унікальне»: У Чернівцях відкрили виставку до 95-річчя Народного художника України Івана Холоменюка
Сьогодні у Чернівецькому обласному художньому музеї презентували виставку творів Народного художника України Івана Холоменюка. Виставку присвятили до 95-річчя від дня народження митця. В експозиції представлені твори, виконані у жанрах – портрет, пейзаж, натюрморт.




Представлені картини – зі збірки Чернівецького художнього музею та з колекції родини художника.







Старший науковий співробітник науково-експозиційного відділу образотворчого мистецтва Олена Гужва розповіла, що була знайома особисто з митцем: «Він був непересічною людиною широкої душі й доброго серця, прекрасним митцем. А про його талант свідчить сьогоднішня виставка. Хоча це невеличка часточка того, що він зробив. Кажуть, що портрет – це історія. І дійсно, багатьох людей, які ви побачите на портретах вже нема у живих, а портрети їхні залишилися. Дивлячись на них ми можемо побачити талант митця та історії людей».








Організатори виставки зазначають, що полотна митця є окрасою багатьох колекцій. Зокрема й Художнього музею. Більшу частину колекції подарував син Івана Холоменюка.
На відкриття виставки завітала онука митця пані Олена.







– Мені пощастило бути онукою Івана Холоменюка. Я бачила, як він у кожній особистості міг віднайти щось унікальне і найкраще. Він вмів надихати людей, відкривати кращі сторони душі. Я щиро рада, що його творчість не забута і всі охочі мають можливість побачити його твори, – поділилася Олена Ігорівна.
Довідка
З іменем Івана Холоменюка пов’язаний піввіковий період розвитку образотворчого мистецтва Буковини. Кілька разів протягом тривалого часу Івана Холоменюка обирали Головою правління Чернівецької обласної організації Спілки художників України. Митець народився в с.Мизинівка Звенигородського р-ну Черкаської обл. Навчався в Київському художньому інституті (1948 – 50рр.).
Викладачем його була видатна українська художниця Тетяна Яблонська. З 1950 по 1954 рр. він продовжував навчання у Львівському інституті декоративно-прикладного мистецтва на факультеті монументального живопису.
Після закінчення інституту в 1955 р. Іван Холоменюк був направлений до Чернівців, де і проживав все подальше життя. Художник плідно працював у галузі станкового живопису у жанрах тематичної картини і портрета. Отримавши освіту на факультеті монументального живопису, він виробив особисту манеру, яка тяжіла до монументалізації, героїзації образів, насиченої колірної гами, динамічного пастозного мазка, низької лінії обрію.
Іван Холоменюк по праву є одним із найкращих портретистів Буковини другої пол. ХХ ст. Протягом останнього періоду творчості митець створив низку пейзажів та натюрмортів. У музейній збірці зберігаються 15 полотен художника. Створені у різні роки, вони наочно демонструють непересічну своєрідність потужного мистецького почерку художника.
Альона ЧОРНА, для БукІнфо (с)
Фото авторки
-
З нагоди Дня Вишиванки планують провести акцію на підтримку жителів тимчасово окупованих територій
-
У Чернівцях стартував ХІІІ Міжнародний музичний конкурс-фестиваль «Хай пісня скликає друзів»
-
Найзагадковіша суперзірка України – Василь Зінкевич святкує своє 80-річчя. Він уникає публічності, не дає інтерв’ю. Що відомо про його родину?
-
Редактор "Часу" Петро Кобевко написав роман ''На габах Черемоша''. Хочете прочитати? Проголосуйте за його видання
-
Завдяки світлинам чернівецького журналіста В’ячеслава Хабайла у Канаді дізналися більше про війну в Україні
-
Завершальний тур Шевченківської премії 2025: Вітражі від художника Федірка у Чернівецькій синагозі заслуговують на перемогу