У Чернівецькій філармонії презентують унікальну виставу Лесі Воронюк «Колядка для сопілки з оркестром» за участю Ахтема Сеітаблаєва

17 грудня у Чернівецькій обласній філармонії ім. Д. Гнатюка відбудеться прем’єра музично-поетичної вистави «Колядка для сопілки з оркестром», в якій органічно переплітаються сучасні вінки різдвяних сонетів зі старовинними буковинськими колядками та симфонічними музичними аранжуваннями. Вистава є глибинним поєднанням здобутків культурної спадщини із творчістю сучасних українських митців, яке за настроєм покликане занурити в атмосферу українського різдвяного духу, наповненого неповторним сплетінням колядок, симфонії та поезії.

Під час пресконференції митці та організатори розповіли детально про прем’єру. Так сонети української письменниці Віри Китайгородської виконає популярний актор, режисер, громадський діяч Ахтем Сеітаблаєв, старовинні буковинські колядки – виконавиця, музична продюсерка, дослідниця традиційної української музики Уляна Горбачевська. Аранжування створив головний диригент та художній керівник Чернівецької обласної філармонії імені Д. Гнатюка – Йосип Созанський. А звучання сопілки глядачі почують завдяки талановитому музиканту-віртуозу Максиму Бережнюку. Режисує та продюсує захід – відома громадська діячка, режисерка і продюсерка вистави Леся Воронюк.

Продюсерка музично-поетичної вистави «Колядка для сопілки з оркестром» Леся Воронюк.

– Нам вдалося у Чернівцях зібрати команду з найкращих культурних діячів, які працюють в Україні. На мою думку, це неймовірно важливо, щоб відбувалася синергія і взаємодія між митцями із різних куточків України. Щоб не створювалися такі собі місцеві мистецькі колби, адже в кожному регіоні є талановиті митці й задачею культурних кураторів є те, аби їхні зусилля поєднувалися. Щоб відбувався творчий рух. Цього поки що бракує в українському мистецькому просторі. Якщо говорити про мистецьку складову цієї вистави, то вона фантастично складна, адже на одній сцені водночас ми поєднуємо традиційні буковинські старовинні колядки, які спеціально для цієї вистави були записані в експедиціях, вірші буковинської письменниці Віри Китайгородської та симфонічну музику. Це буде надзвичайно об’ємне музичне полотно. Це будуть три взаємно проникливі синергії на сцені», – зазначила продюсерка музично-поетичної вистави «Колядка для сопілки з оркестром» Леся Воронюк.

Популярний актор, кінорежисер, громадський діяч Ахтем Сеітаблаєв

Популярний актор, режисер, громадський діяч Ахтем Сеітаблаєв розповів, що надзвичайно радий брати участь у такому чудовому проекті. Також актор зізнався, що дуже любить Чернівці.

– Я вкотре переконуюся, що праві ті, хто казав, що всі мистецтва, які існують у цьому світі, мають своє коріння в музиці. Тому, що не потрібно мати спеціальних навичок, чи знань, щоб твої емоції вирували від того, що ти чуєш. Як ці ноти, як ця гармонія, як цей автентичний спів, багато в чому нагадують тобі спів твоєї мами, твоєї землі, твого народу.

Я дуже вдячний за спільну роботу. Не дуже часто випадає можливість співпрацювати з блискучою співачкою, з надчудовим оркестром, блискучим диригентом. Про менеджмент – взагалі мовчу, просто тут все чудово! А Чернівці – це одне з моїх улюблених міст. І перше місце, з яким я познайомився в Чернівцях, це власне театр ім. О. Кобилянської. І з тих пір, подорожуючи вуличками Чернівців, я закохався в це місто.

Приходьте на виставу! Під час цього чудового дійства ви просто потрапите у різдвяну казку з усією кардіограмою почуттів, які мають бути під час Різдва, – зауважив Ахтем Сеітаблаєв.

Головний диригент та художній керівник філармонії Йосип Созанський

Головний диригент та художній керівник філармонії Йосип Созанський поділився що для нього ця робота є надзвичайно знаковою: «Сонети Віри Китайгородської сповнені філософією і від цього завдання отримуєш дуже велике задоволення і велику відповідальність. На інтуїтивному рівні вдалося зробити поєднання різних композиторів. Так в проєкті використана музика композитора Валерія Кикти, який народився в Донецьку. Коли я вперше послухав його «Українські колядки, щедрівки, веснянки», то взагалі подумав, що це десь в Західній Україні написано. З центральної України у нас використана музика Лева Колодуба. Це симфонічні танці, дуже глибока музика. А із західної України ми використали твори Олександра Козеренка. Далі ми намагалися додавати колядкам різного колориту, тобто змінювати лади. Для мене дуже дорого саме оті сонети, адже коли музичні наскрізь. Я дуже хвилювався, щоб музика відповідала глибині тієї поезії. І нарешті, вчора й сьогодні я відчув цілісність і дуже щасливий, що ми співпрацюємо з відомою співачкою Уляною Горбачевською і прекрасним, харизматичним актором, режисером Ахтемом Сеітаблаєвим».

Відома українська співачка Уляна Горбачевська

Відома українська співачка Уляна Горбачевська виконає для чернівчан старовинні буковинські колядки.

– Мені дуже подобаються архаїчні колядки з тих, які ми обрали для вистави, але й інший пласт коляд, які є більш церковними є дуже прозорими. У них дуже зрозуміла чиста барва до людей. Тому втримуючись повністю в гармонії, я тембрально шукала, щоб все відповідало цьому конкретному твору. Мені дуже сподобалася наша спільна робота. Дуже вартісно працювати з Лесею Воронюк. В Україні є дуже велике просідання у культурному менеджменті і дуже рідко потрапляєш на проект, де нема цього питань. Саме Леся вибудувала чудову співпрацю та надзвичайно високий рівень менеджменту, – розповіла Уляна Горбачевська.

Нагадаємо, вистава відбудеться 17 грудня 2021 року, о 18:30 год. у Чернівецькій філармонії!

Не пропустіть цю унікальну подію!

Альона ЧОРНА, для БукІнфо (с)
Світлини авторки


Коментарі:
Більше новин по темі: