"Мина. Історія перевертня": у Чернівецькому драмтеатрі готують прем’єру

17 та 18 грудня у Чернівецькому музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської відбудуться прем'єрні покази вистави "Мина. Історія перевертня". Постановку готують до 130-річчя від дня народження Миколи Куліша.

Глядачам пропонують до перегляду гостру сатиру на дві дії за п'єсою Миколи Гуровича "Мина Мазайло". Сюжет вистави відображає оригінальний твір письменника, повідомлили БукІнфо у пресслужбі театру.

У виставі йтиметься про усім відомий родинний конфлікт у квартирі харківського службовця Мини Мазайла. Мина все життя соромиться свого прізвища та мріє змінити його на «більш вишукане», втім його син Мокій не те, що не хоче міняти прізвище, а навпаки – планує до нього додати ще й прапрадідове «Квач». Таке протистояння батька та сина розпочинає загальнонаціональну дискусію щодо самоідентифікації українців, комплексу меншовартості та шовінізму. Підігріває ворожнечу в харківській квартирі манлива сила дзеркала пропаганди...

Микола Куліш написав цю п'єсу майже сторіччя тому. За словами режисера-постановника вистави Дмитра Леончика, вона не втрачає своєї актуальності і зараз, адже ми завжди боролися і боремося за свободу, за право бути собою – бути українцями. "Ця вистава дає можливість "розмінувати" мозок від меншовартісного лайна, утвореного внаслідок дії російської пропаганди. Це спроба заглушити рупор кремля гучним українським сміхом, зробити крок до критичного мислення боротися з причинами, а не з наслідками", – каже режисер-постановник.

Виставу "Мина Мазайло. Історія перевертня" готували два місяці. 17 та 18 грудня о 17:30 зіграють різні акторські склади. Найближчий показ планують повторити 23 грудня у цей же час. Тривалість вистави – 1 год. 45 хв.

Режисер-постановник – Дмитро Леончик, балетмейстерка-постановниця – Анна Марчак-Кіщенко, музичне оформлення – Валентина Головко, художниця-постановниця – Євгенія Нагнибіда.

Довідково. У 1930-ті роки Миколу Куліша, як і багатьох інших українських творців, звинуватили у «буржуазному націоналізмі», заборонили його п’єси «Мина Мазайло», «Народний Малахій», «Патетична соната». Радянські цензори доводили, що ці твори мають за основу ворожі комуністичному режиму погляди. Однак твори Куліша не згинули в радянських архівах, зараз його п’єси відомі не тільки в Україні, але й далеко за її межами.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації