ЗМІ дізналися подробиці оборонного плану НАТО на випадок війни з Росією

У випадку війни проти РФ, НАТО підготувало оборонну доктрину для країн-учасниць Альянсу, що передбачає залучення цілого ряду держав для захисту всього блоку.

Як повідомляє видання Bild, пише New Voice, документ містить 4400 сторінок, в якому поетапно прописані всі процедури дій на випадок вторгнення Російської Федерації в країни Альянсу.

За інформацією Bild, план має такий вигляд:

1. Тепер верховний головнокомандувач сил НАТО в Європі має право ухвалювати більше рішень без попереднього звернення до керівних органів Альянсу. Це дозволяє керівництву збройних сил НАТО швидше реагувати на загрози.

2. За рядом країн буде закріплено обов’язок допомагати менш слабким країнам. Так, за оборону Литву відповідатиме Німеччина, за Латвію — війська Канади, за Естонію — Велика Британія, за Польщу — США.

3. В зонах потенційної атаки РФ буде розміщено додаткові сили реагування. У балтійських країнах та в Польщі буде створено майже тисячу бойових груп національних армій.

4. Стрижневу роль в оборонному плані Альянсу покладено на Німеччину. Для неї оборонний план передбачає функції найголовнішого логістичного хабу для сил Альянсу. Також ФРН має підготуватися до розміщення 300 тисяч військових, зокрема і 35 тисяч армійців Бундесверу.

5. В плані передбачається створення другого сухопутного командування НАТО. Наразі вибір членів Альянсу впав на німецьке місто Вісбаден. Чинний штаб командування сухопутних військ перебуває у турецькому місті Ізмір.

Також на всіх членів НАТО покладено обов’язок збільшити кількість артилерійських систем, ракет великої дальності та систем протиповітряної оборони. Альянс також планує покращити протидиверсійну роботу на об'єктах інфраструктури, зокрема на підводних трубопроводах.

Нагадаємо, 11−12 липня у Вільнюсі відбувся саміт НАТО, в якому брали участь лідери 31 країни, делегації Японії, Південної Кореї, Нової Зеландії, Австралії, України та Швеції.

У фінальному комюніке лідери НАТО заявили, що Україна отримає запрошення в Альянс, коли на це погодяться союзники та «буде виконано умови». Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна зможе вступити в НАТО без ПДЧ. 12 липня країни Великої сімки погодили декларацію про гарантії безпеки для України.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що члени Альянсу прийняли нову оборонну стратегію, однак її зміст залишався невідомим для широкого загалу.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації