Зеленський і Байден провели зустріч у Білому домі. США допомагатимуть Україні утверджувати свій суверенітет

У Білому домі відбулася зустріч президентів України і США Володимира Зеленського і Джо Байдена.

Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на "Громадське".

Зустріч тривала понад 2 години. Переговори пройшли в складі делегацій і тет-а-тет.

Спільного підходу до преси за результатами переговорів не було, але Україна і США оприлюднили спільну заяву. З повним текстом можна ознайомитися тут.

Зокрема у документі йдеться:

Після тридцяти років з моменту відновлення Україною своєї незалежності зв’язки між Україною та Сполученими Штатами є міцнішими, ніж будь-коли. Наші спільні цінності та відданість Європі, яка є цілісною, вільною, демократичною та перебуває в мирі, є основою нашого стратегічного партнерства. Ми працюємо разом над реагуванням на спільні глобальні виклики, включно з енергетичною безпекою та диверсифікацією, зміною клімату та пандемією COVID-19.

Наші відносини є наріжним каменем для безпеки, демократії та прав людини в Україні та в усьому регіоні. Ми віддані реалізації Україною глибоких і всеосяжних реформ, необхідних для втілення її європейських та євроатлантичних прагнень. Ми також єдині у нашій відданості суверенітету й територіальній цілісності України з огляду на російську агресію, що триває.

Успіх України має центральне значення для глобальної боротьби між демократією та автократією. Коли ми спільно стикаємося з цим викликом, ми стоїмо пліч-о-пліч та маємо оптимізм стосовно наших амбітних спільних цілей щодо просування демократії, забезпечення справедливості, покращення добробуту та зміцнення безпеки України. Україна досягла прогресу в розбудові доброчесних інституцій та має намір, за підтримки США, продовжувати протидію корупції, забезпечувати підзвітність, захищати права людини, реалізовувати прагнення своїх громадян та створювати сприятливі умови для залучення прямих іноземних інвестицій і стимулювання зростання.

Україна й Сполучені Штати активізують Комісію стратегічного партнерства (КСП), яка буде переорієнтована та забезпечена ресурсами для подолання викликів 21-го століття. Для того щоб відзначити підвищений статус нашого партнерства, Міністр закордонних справ України та Державний секретар США мають намір затвердити нову Хартію на засіданні КСП цієї осені у Вашингтоні.

Так, США планують надати Україні додаткові $12,8 млн доларів на поширення вакцини проти коронавірусу. Ще $45 млн виділять на гуманітарну допомогу для українців, які постраждали від війни на Донбасі.

Новий пакет допомоги Україні в сфері безпеки в обсязі $60 млн включає поставку бронебійних систем "Джавелін" та іншої оборонної летальної і нелетальної зброї. Про це сказано в тексті спільної заяви України і США.

"Сполучені Штати оголошують про новий пакет допомоги у сфері безпеки в обсязі $60 млн, що включає бронебійні системи "Джавелін" та інше оборонне летальне і нелетальне обладнання, яке дозволить Україні більш ефективно захищати себе від російської агресії. Починаючи з 2014 року Сполучені Штати виділили $2,5 мільярда на підтримку української армії, включаючи $400 мільйонів, які були надані Україні тільки цього року", - сказано в заяві.

Також у Білому домі зазначили, що президенти оголосять про нові ініціативи для подолання кліматичної кризи і підвищення енергетичної безпеки України.


Коментарі:
Більше новин по темі: