Зеленський доручив зупинити авіасполучення між Україною та Білоруссю

Президент України Володимир Зеленський доручив уряду підготувати рішення про повне припинення авіасполучення з Білоруссю і закриття повітряного простору цієї країни для здійснення авіаперельотів з України і в неї. Про це інформує Радіо Свобода.

Відповідно до цього доручення прем'єр-міністр України Денис Шмигаль скликає позачергове засідання уряду на вівторок, 25 травня.

Україна стала десятою країною, яка оголосила про подібні заходи стосовно Білорусі. Раніше відмова від польотів в білоруському повітряному просторі і скасування рейсів в країну та назад ініціювали влади США, Великобританії, Німеччини, Чехії, Польщі, Ірландії, а також країни Балтії. Крім того, офіційний Лондон призупинив ліцензію білоруської авіакомпанії "Бєлавіа" на виконання рейсів до Сполученого Королівства.

У понеділок ввечері лідери Євросоюзу розглянуть питання про санкції проти адміністрації Олександра Лукашенка.

Загострення відносин між європейськими країнами, США, Великобританією з одного боку і Білоруссю і Росією - з іншого відбулося після того, як у неділю в аеропорту Мінська здійснив екстрену посадку літак ірландської компанії Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса.

Влада Білорусі підняли винищувачі, щоб посадити літак в Мінську, нібито через повідомлення про бомбу на борту, яке виявилося в підсумку хибним. Після приземлення лайнера з'ясувалося, що в ньому перебували білоруський опозиційний журналіст, один з творців телеграм-каналу Nexta Роман Протасевич, і його подруга, громадянка Росії Софія Сапега. Вони були затримані співробітниками білоруських правоохоронних органів.

Європейські лідери і США поклали відповідальність за те, що трапилося на режим Олександра Лукашенка і зажадали негайно звільнити Протасевича. У Литві, де проживав журналіст, відкрили кримінальну справу за фактом захоплення повітряного судна.


Коментарі:
Більше новин по темі: