"З нас досить": в Угорщині тисячі людей вийшли на акцію протесту з вимогою відставки Орбана

У Будапешті, столиці Угорщини, тисячі людей вийшли на акцію протесту, вимагаючи відставки головного прокурора та прем’єр-міністра країни Віктора Орбана. Таке обурення в людей викликав нещодавно оприлюднений аудіозапис, який розкриває факти хабарництва в оточенні прем’єра Угорщини.

Цю інформацію повідомило агентство Reuters, пише OBOZ.UA. У зазначеному аудіозаписі згадується спроба соратників Орбана втрутитися у справу щодо корупційних діянь колишнього державного секретаря міністерства юстиції Пала Волнера.

Протести угорців спровокував опозиціонер Петер Мадяр, який опублікував запис розмови з Юдіт Варги, його колишньої дружини та міністра юстиції Угорщини. У цьому записі Варга розповіла про спробу помічників глави уряду Орбана видалити певні фрагменти з документів у справі про хабарництво.

Протестувальники вийшли на вулиці, пройшли від будівлі генеральної прокуратури до парламенту, скандуючи "У відставку, у відставку". Багато з них тримали у руках смолоскипи.

"Ми не дозволимо їм зам’яти найбільший юридичний і політичний скандал за останні тридцять років", — виголосив Мадяр.
Він підтвердив свої плани заснувати власну політичну партію задля висунення виклику Орбану на майбутніх місцевих виборах і виборах до Європарламенту у червні.

"Угорці дякують вам... за те, що ви прийшли сьогодні ввечері тисячами людей... сказати тим, хто при владі, що з нас досить", — сказав він протестувальникам у своїй промові.

На аудіозаписі, який був зроблений у будинку колишнього подружжя та опублікований на сторінці Мадяра у Facebook, Варга розповідає про те, що помічники, пов’язані з головою кабінету міністрів Анталом Роганом, пропонували прокурорам видалити з документів певні частини, що стосуються справи Пала Волнера та Дьордя Шадла.

"Вони сказали прокурорам, що слід видалити, але вони (прокурори) не повністю це відстежили", — чути на записі слова Варги.

Після публікації записів Юдіт Варга не стала заперечувати автентичність запису. Вона висловила свою реакцію у Facebook, заявивши, що колишній чоловік шантажував її цим записом понад рік тому, а тепер використав його у своїх політичних цілях. Вона також зазначила, що під час шлюбу зазнавала словесного та фізичного насильства. Зі свого боку Мадяр звинуватив Варгу в наклепі.

У прокуратурі заявили, що проведуть аналіз запису, який, за словами Мадяра, був зроблений у січні 2023 року, та зберуть додаткові докази у цій справі. У заяві було зазначено, що "ліквідувати та втручатися в документи прокуратури юридично та фізично неможливо".

У четвер заплановано проведення пресконференції прокурорів.

Ці звинувачення виникли в чутливий політичний період для Орбана, напередодні виборів до Європейського парламенту в червні, та після скандалу з сексуальним насильством, в результаті якого минулого місяця втратили свої посади двоє політичних союзників Орбана – колишній президент та колишній міністр юстиції Юдіт Варга.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації