Європарламент рекомендував надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС

Депутати Європарламенту рекомендували Європейському Союзу надати Україні статусу кандидата на вступ до ЄС. Також вони висловили позицію щодо військової допомоги для України та спеціального трибуналу ООН.

Відповідну резолюцію Європарламенту щодо зовнішньої, безпеки та оборонної політики ЄС після агресивної війни Росії проти України було ухвалено на пленарному засіданні 8 червня, пише Deutsche Welle. За неї проголосували 438 євродепутатів, 65 висловилися проти, ще 94 утрималися, цитує видання Обозреватель.

У тексті документа йдеться, що Раді ЄС рекомендовано погодитись з тим, що "Версальська декларація визнає європейські прагнення України та її заявку на членство в ЄС", а також надати їй статус кандидата в ЄС "як чіткий політичний сигнал солідарності з народом України".

Зокрема, йдеться про декларацію неформального саміту ЄС у Версалі, яка визнала європейські прагнення України та її приналежність до "європейської родини".

Крім того, Європарламент рекомендував "без зволікання" надати зброю Україні відповідно до "потреб, висловлених українською владою".

Для цього пропонується використати Європейський інструмент підтримки миру та координаційний центр, а також пункти угод між країнами ЄС та Україною. За цим інструментом ЄС уже виділив 2 млрд. євро на купівлю озброєння для української армії.

"Україна, як і будь-яка інша країна, має суверенне право самостійно ухвалювати рішення щодо своїх політичних альянсів та економічної інтеграції, без втручання інших країн", – наголошується в документі.

При цьому депутати Європарламенту закликали Євросоюз запровадити вторинні санкції щодо організацій та держав, які допомагають Москві обходити санкції, та детально вивчити вплив обмежень на Росію.

Також рекомендовано підтримати розслідування військових злочинів РФ в Україні та створити з цією метою спеціальний трибунал ООН.

Відсутність "адекватної" реакції на агресію РФ проти Грузії 2008 року та України 2014 року спонукала Москву продовжувати "агресивні військові та політичні кампанії, включаючи повномасштабне вторгнення в Україну", йдеться в резолюції.

У резолюції згадуються також "європейські прагнення Молдови та Грузії", проте рекомендацій щодо їхнього статусу в документі немає.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації