Єврокомісія рекомендувала розпочати переговори щодо вступу до ЄС України та Молдови

Єврокомісія рекомендувала розпочати переговори щодо вступу до ЄС України та Молдови, заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн у середу, 8 листопада.

«Ми можемо почати переговори [з Україною і Молдовою] вже негайно, як тільки Європейська рада прийме рішення» — сказала фон дер Ляйєн журналістам, пише NV.

За її словами, комісія також рекомендує відкрити переговори про вступ до ЄС з Боснією та Герцеговиною, «як тільки буде досягнуто необхідного ступеня відповідності критеріям членства».

Крім того, Єврокомісія рекомендує Єврораді надати Грузії статус країни-кандидата за умови проведення певних реформ.

Вступ України до ЄС — що відомо

28 лютого 2022 року, через чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, президент України Володимир Зеленський підписав заявку на вступ України до Європейського союзу.

Єврокомісія 17 червня 2022 року рекомендувала надати Україні статус кандидата в члени ЄС і висунула сім умов для початку переговорів про вступ:

реформа Конституційного суду,

продовження судової реформи,

антикорупція, включно з призначенням керівника САП,

боротьба з відмиванням коштів,

втілення антиолігархічного закону,

узгодження аудіовізуального законодавства з європейським,

зміна законодавства про нацменшини.

Лідери ЄС на саміті 23 червня 2022 року підтримали надання статусу кандидата в члени ЄС Україні та Молдові. На початку березня 2023 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна виконала всі сім рекомендацій ЄС. За його словами, Київ розраховує отримати політичне рішення про початок переговорів про вступ уже цього року.

22 червня єврокомісар Олівер Вархеї заявив, що Україна виконала дві із семи рекомендацій Єврокомісії для початку переговорів про вступ до ЄС, а решта рекомендацій ще перебувають на стадії реалізації.

21 серпня єврокомісар Віргініюс Сінкявічюс заявив, що «прогрес України щодо виконання умови для вступу до Європейського союзу вражає». Сінкявічюс додав, що вже проведені реформи, які стосуються судової системи та свободи ЗМІ, «дуже важливі, майже фундаментальні, як клей, який скріплює ЄС».

4 листопада президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн відвідала Київ. Раніше повідомлялося, що візит фон дер Ляєн покликаний надати «остаточні оцінки» прогресу країни на шляху вступу до Євросоюзу.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації