Як ЄС підтримує Україну: від санкцій до військової та гуманітарної допомоги
У відповідь на вторгнення Росії в Україну Європейський Союз став на захист суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України. Брюссель посилив свою політичну, гуманітарну, фінансову та військову допомогу Києву. Від початку російської агресії Європейський Союз, країни-члени та фінансові установи – "Team Europe" – мобілізували близько 82,6 млрд євро у вигляді грантів і позик для макрофінансової, бюджетної, гуманітарної, надзвичайної та кризової допомоги Україні.
Крім того, в рамках Європейського фонду миру ЄС надав Україні військової допомоги на суму 14 млрд євро, і ці цифри продовжують зростати.
Брюссель також допомагає державам-членам ЄС забезпечити доступ до освіти, охорони здоров'я, проживання та робочих місць для біженців, які прибувають з України. Про весь спектр заходів, вжитих ЄС на підтримку Києва з початку війни, читайте за цим посиланням.
Європейська Комісія прийняла Пакет щодо розширення 2023 року, де детально оцінила поточний стан і прогрес, який був здійснений низкою країн-кандидатів, зокрема й Україною, на шляху вступу до Європейського Союзу. З огляду на результати, досягнуті Україною та Молдовою, а також поточні зусилля щодо проведення реформ, Комісія рекомендувала Європейській Раді розпочати переговори про вступ з обома країнами. Крім того, Комісія рекомендує, щоб Рада ухвалила рамки переговорів, як тільки Україна та Молдова ухвалять певні ключові заходи.
"Розширення є життєво важливою політикою для Європейського Союзу. Довершення нашого Союзу – це поклик історії, природний горизонт нашого Союзу. Довершення нашого Союзу також має сильні економічні та геополітичні підстави. Попередні розширення продемонстрували величезні переваги як для країн, які вступають до ЄС, так і для Євросоюзу. Ми всі у виграші", – зазначила Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн. Докладніше за посиланням.
4 листопада до Києва з робочим візитом завітала Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Під час зустрічі з Президентом Володимиром Зеленським вони обговорили непохитну підтримку України Євросоюзом та прогрес України на шляху до вступу в ЄС. Водночас Президентка фон дер Ляєн наголосила на зусиллях Європи, які спрямовані на притягнення Росії до відповідальності за військову агресію проти України та її народу.
"Вся Європа глибоко вдячна вам за все, що ви зробили з початку цієї жорстокої війни. Ви боретеся не лише за свою свободу, свою демократію та своє майбутнє, але й за наші цінності. Ви боретеся за Європу", – зазначила Президентка фон дер Ляєн. Докладніше за посиланням.
Пані Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова в інтерв'ю для NV розповіла про виконані та наступні кроки України на шляху її вступу до Європейського Союзу.
Водночас вона пояснила чому за попередні 10 років ЄС не прийняв жодного нового члена, як російська агресія змінила погляди на розширення та чи зможе Україна приєднатися до ЄС ще до закінчення війни. Докладніше за посиланням.
-
Великобританія дозволить Україні бити ракетами Storm Shadow за цілями в Росії - The Guardian. Москва в зоні враження
-
В США вирішили чекати допоки Путін не помре або не залишить свою посаду - стаття аналітика ЦРУ
-
Якщо росія тріумфує в Україні, полетить шкереберть весь світопорядок. Європейці це точно бачать і розуміють?
-
Нова пошта запустила послугу доставки у поштомати та пункти видачі Cargus в Румунії
-
Послабте гривну і запровадьте нові податки: МВФ висунув Києву жорсткі вимоги щодо розблокування допомоги
-
У Чехії засновник фонду Help Ukraine Володимир Гергеля вкрав урядові субсидії для українських біженців та купив собі квартиру у Празі